Kediler neden ısırıyor?

SeyitAli253

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel i7 12700h rtx 3050ti 1tb ssd
Benim sokak kedilerim var, bazen beni sevdiklerinde bacagımı ısırıyor çok sert degil neden yapıyorlar? Sevgi saldırganlıgı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çocukken annesi ve kardeşlerinden erken ayrılan kediler aile arasında yaşaması gereken bu hareketleri yaşamadığı için içgüdüsel olarak sizinle yapıyor. Aslında güvendiği anlamına da gelir bu.

Çocukken annesi ve kardeşlerinden erken ayrılan kediler aile arasında yaşaması gereken bu hareketleri yaşamadığı için içgüdüsel olarak sizinle yapıyor. Aslında güvendiği anlamına da gelir bu.

Güvendiklerini biliyorum bazen yanımda yatıyor kedi fakat ben sevgi saldırganlıgı oldugunu düşünüyorum sonuçta tek hayvanlarda degil insanlarda da var fakat 2 kedim birden yapması garip 2side aynı yeri ısırıyor.

Ne yaparken ısırıyor? Severken mi yoksa durduk yere mi gelip ısırıyorlar? Oynarken ya da sevmeye çalışırken ısırıyorsa beni rahat bırak manasına gelir.

Ne yaparken ısırıyor? Severken mi yoksa durduk yere mi gelip ısırıyorlar? Oynarken ya da sevmeye çalışırken ısırıyorsa beni rahat bırak manasına gelir.

Başta bacagıma yüzünü sürüyor birkaç dakika sonra ısırıyor başka tarafa baktıgımda.

Güvendiklerini biliyorum bazen yanımda yatıyor kedi fakat ben sevgi saldırganlıgı oldugunu düşünüyorum sonuçta tek hayvanlarda degil insanlarda da var fakat 2 kedim birden yapması garip 2side aynı yeri ısırıyor.
Dediğim gibi tamamen içgüdüsel, bunu engellemek için ben zamanla hayır diyerek kendimden kafasından iterek uzaklaştırmıştım, bazen ise sadece ısırmasını izleyerek ona bakmıştım, bir yerden sonra yavaşlayarak ısırmayı bırakmıştı. Hayır demeye alıştırdıktan sonra da her ısırdığında kafasına dokunmaya yaklaşıp hayır diyorum ve ısırmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı