Kedileri sever misiniz?

7 aydır kedi sahibi olan birisi olarak sevmem. Nedenleri çok. Nankörler, kendini sevdirmez, fena cırmıklar, tüy döker, yer içer yatar. Bütün keyfi sürer. Kumunu batırır. Yemeği batırır. Yıkanırken zorluk çıkartır. Eşyalara zarar verir.

Daha birçok sebebi var. Ama genel olarak sevmem.

7 aydır kedi sahibi olan birisi olarak sevmem. Nedenleri çok. Nankörler, kendini sevdirmez, fena cırmıklar, tüy döker, yer içer yatar. Bütün keyfi sürer. Kumunu batırır. Yemeği batırır. Yıkanırken zorluk çıkartır. Eşyalara zarar verir.

Birlikte yaşadığı kişilere göre davranıyorlar o zaman. Hiçbir kedimde böyle olaylar yaşamadım. Ne nankörlüğünü gördüm, ne tırmaladığını ne de başka bir sorununu.

"Benim belalı kedim" adında bir tlc programı var YouTube de bulabilirsiniz 7 bölümlük orada bir kedi uzmanı :D kedileri sizin gibi ya da çok daha beter davranan kedileri analiz edip tedavi ediyor daha önce duymayan veyahut izlemeyen varsa "şiddetle" tavsiye ederim.

@kedyleri severim
Şekil kediyi paylaşmasak olmaz 😎

C12535F1-4087-42B9-A30E-8FDA0621467C.jpeg

Kedigilleri daha çok severim. Davranışları her zaman daha ilginç gelmiştir bana. Kendi kendine evcilleşmiş olmaları mesela özellikle daha zeki olduklarını gösteriyor. Köpek evcilleştirmeye göre kediler daha başına buyruk ve keyfi hareket ediyorlar. Görünüş olarak da daha estetik geliyor bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı