Kedilerin hamile olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Merhaba sosyal, kedimin hamile olduğundan şüpheliyim. Karnı büyümüş hafiften çünkü bu kediden başka 5 tane kedi var; 3'ü erkek ama onların da yaşı küçük. Köy yerinde yaşıyoruz. Dışardan erkek kediler gelebiliyor. Onlarla çiftleştiğinden şüpheliyim. Benim kedinin de yaşı çok büyük sayılmaz ama tam olarak bilmiyorum. Sonradan geldi çünkü fotoğrafını aşağıda bırakacağım.

IMG_20201108_142303.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kedi normalde bulunmadığı hareketlerde bulunuyor mu? Sevecense saldırgan, saldırgansa sevecen olabilir mesela. Gebe olan kedilerin meme uçlarının şişip, koyulaştığını biliyorum. Tabii en sağlıklısı onu bir veterinere götürmek olacaktır. Götürmeseniz bile hamile olup olmadığı gelecek haftalarda karnının çok daha büyümesinden belli olur.

Kedi normalde bulunmadığı hareketlerde bulunuyor mu? Sevecense saldırgan, saldırgansa sevecen olabilir mesela. Gebe olan kedilerin meme uçlarının şişip, koyulaştığını biliyorum. Tabii en sağlıklısı onu bir veterinere götürmek olacaktır.

Çok fazla miyavlamaya başladı ve kafasına dokunursam ısırıyor.

Çok fazla miyavlamaya başladı ve kafasına dokunursam ısırıyor.
Daha önce bulunmadığı hareketlerse, hamilelik göstergesi olabilir. Gebe bir kedi daha fazla besine ihtiyaç duyar, sabahları rahatsızlaşır. Eğer şüpheniz büyürse yapmanız gereken şey veterinere götürmektir, gebe olan bir kedide sağlık kontrolleri önemlidir.

Daha önce bulunmadığı hareketlerse, hamilelik göstergesi olabilir. Gebe bir kedi daha fazla besine ihtiyaç duyar, sabahları rahatsızlaşır. Eğer şüpheniz büyürse yapmanız gereken şey veterinere götürmektir, gebe olan bir kedide sağlık kontrolleri önemlidir.

Evet çok fazla yemek istemeye başladı buraya sürekli veteriner geliyor geldiği zaman gösteririz.

Geri
Yukarı