Kedim benden korkuyor

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün kedim beni birisiyle kavga ederken gördü ve şu an benden çok korkuyor yanına yaklaştığımda saldırıyor. Daha düne kadar birlikte uyuyorduk, kendimi kötü hissettiriyor böyle davranması.

Ne yapabilirim, eskisi gibi olmamız için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bugün kedim beni birisiyle kavga ederken gördü ve şu an benden çok korkuyor yanına yaklaştığımda saldırıyor. Daha düne kadar birlikte uyuyorduk, kendimi kötü hissettiriyor böyle davranması.

Ne yapabilirim, eskisi gibi olmamız için?
Dostum kedine birazcık zaman ver, maksimum 1 hafta sonra zaten normale dönersiniz endişe yapmana gerek yok.

Evde sert ve sinirli davranmayın düzelecektir aynı durumu bende yaşadım yanına yaklaşamıyordum.

Çok kötü bir durum ya moralimi bozuyor. Dediğini yapıyorum sakince yaklaşmaya çalışıyorum ama yok yani sanki kendisini öldürmeye geliyormuşum gibi davranıyor. Senin kedinle aran ne kadar sürede düzeldi?

Çok kötü bir durum ya moralimi bozuyor. Dediğini yapıyorum sakince yaklaşmaya çalışıyorum ama yok yani sanki kendisini öldürmeye geliyormuşum gibi davranıyor. Senin kedinle aran ne kadar sürede düzeldi?
4-5 gün böyle devam etti sonra bir sabah hiçbirsey yasanmamis gibi devam ettik.

Evet, bence de kesin çözüm şekli sadece "zaman" dır. Zamana bırakınca bu talihsiz (istemediği) olayı kediniz mutlaka unutacak ve bu konudaki olumsuz çekincesi (Onunla da ayni şekilde kavga edeceğinizi düşünmesi) tümüyle ortada kalkacaktır.

Ben kedileri küçük çocuklara (psikolojik davranışlarını sadece küçük çocuklara) benzetirim, istisnası dışında genellikle tüm kediler küçük birer çocuk gibidir, olgun insan düşünceli değil sadece çocuksu psikolojidedirler genellikle. Kediniz de çok çocuksu düşünüp arkadaşınıza yaptığınız davranışı ona da yapacağınızı düşünüp bu konuda çok korkuyor. Bu olumsuz durumu zamana bağlı olarak mutlaka geçecektir. Eski halinize dönebilmeniz için ona biraz zaman verin. Bu aranızın yine eskisi gibi olması için yetecektir.

Bir benzetme yapılırsa eğer İnsanların (ikili) ilişkilerinde (aşk veya samimi arkadaşlıklarda) sıkıntılar (olumsuzluklar) oluştuğunda onun da en iyi ilacı (çaresi) bunu sadece zamana bırakmalarıdır. Zaman bu konuda en iyi ilaçtır. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı