Kuşum benden korkuyor

Elime rahatça alabiliyorum, omzuma falan da geliyor ama örneğin kuş sol elimde ve sağ elimi hareket ettirdim hayvan bir anda ürküyor.
Elinize birazcık yem döküp elinizden yem yemesine izin verin. Ayrıca yanındayken ani hareketler yapmayın. Eğer ısırırsa da elinizi çekmeyin acısa bile sizden uzak kalmak için sizi ısıracaktır.

2 defa muhabbet kuşu besledim. Hiç böyle sorunum olmadı. Bizimki korkudan koltuğun altına giriyordu. Tam alismamis olabilir. Tabi siz de ne zamandır var bilmiyorum.

Benim kastettiğim yer kuşun eve daha yeni gelmesi demek yani.

Eğer kuş bir petshop değil de işin ehli bir yetiştiriciden alındıysa zaten rahat yetiştirilir genel olarak.

Yani senden bilmem kaç kat büyük bir canlının seni eline almaya çalıştığını düşün, hayvan tutup senin zarar verip vermeyeceğini anlayamaz, zamanla alışabilir.
Kafesin dışından parmağımı soktuğumda kaçmıyor, ısırmıyor okşuyorum. Ama bana nedense alışmayacak gibi geliyor 2.5 aylık kuş bu arada

Hocam en çok da ölmesi koyuyor insana. Her eve girdiğimde onun öttüğünü hayal ediyordum. Bunu da göze alın.
@BİLGİSAYAMAZ

Geçmiş olsun hocam. Benim de daha önce bir kuşum ölmüştü. Evet pek inandırıcı değil ama omzuma alır dışarıda kilometrelerce yürürdüm. Kendileri küçük olsa bile etkileri büyük canlılar hayvanlar.

Geri
Yukarı