Kedim çok şımarmaya başladı

MorningStar35

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba benim kedim british shorthair kedim son birkaç aydır çok fazla şımarmaya başladı ne yapacağımı bilemiyorum yaptığı şeyleri bir liste altında toplayacak olursak;

- Yemek masasına çıkıp üstündekileri yere döküyor.
- Çöplerin içine kafasını sokuyor.
- Bazı yerleri yalıyor.
- Koltukları gözümüzün içine baka baka tırmıklıyor.
- Tezgahın üstüne çıkıyor ne zaman mutfakta tek bıraksak 5 sn içinde kesinlike ya tezgaha ya da yemek masasına çıkıyor.
- Poşetleri ısırıyor ve patileriyle deşiyor.
- Dolapların vs üstüne çıkıyor.
- Ne bulursa yiyor (daha demin çiğdem yerken çiğdem kabını ısırarak yere döktü)
- Bir et balık tavuk vs bir koku aldığı zaman deliye dönüyor(eskiden böyle değildi)
- Bir yemek yapılacağı zaman deliye dönüyor sürekli bakmak ve yemek istiyor.

Yani artık ne yapacağımı şaşırdım tuvalete kapatıp ceza vermeye çalışıyorum sabahtan akşama kadar miyavlıyor hiç durmuyor çıkartıyorum gene aynı şeyleri yapıyor bir çözümü varsa yazabilir misiniz kaliteli mamalardan kullanıyorum ama gene aynı. Aylar önce camdan düşmüştü(3. kattan) kalçasında çıkık oldu ama Allah korudu ki bir şey olmadı 1 ay önce falan da gene uyuyoruz sabaha karşı 6 gibi falan aşağıya düşmüş haberimiz yoktu sol ön patisindeki 4 parmak da kırıldı ama çok kötü bir anımıza denk geldiği için hiçbir şey yapamadık çünkü ameliyata 7 8 bin TL civarında para istiyorlardı o ara da çok sıkışık olduğumuz için yaptıramadık ve patisi öyle kaynadı o olaydan sonra kediye bir şeyler oldu anlamadım artık benim kedim mi onu bile bilmez hale geldim benim kedim böyle değildi ne olmuş olabilir bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence siz kediye bakmayıp, sahiplendirin. İlk düşüşünden sonra herhangi bir önlem almamışsınız.

Kedilerin genel tavırları bunlar, kendisine ceza vererek bir yere varamazsınız. İlk dediğimi de mutlaka düşünün ve sahiplendirin.

Son düzenleme:
Sosyal medyadan özenti klasik cins kedi sahibi. Sen kedi sahiplenme cidden. Ne zannediyorsun kediyi, 10 yaşındaki kız çocuğu mu ki uslu uslu dursun? Veterinere götürmüyor, kedi hareketleri yaptığı için ceza veriyor. Ban yemeyeceğimi bilsem söverdim de neyse. Kedini patisi kırılıyor tedavi ettirmiyor allahım çıldırıyorum adresini ver de hayvancağızı elinden aldıralım.

Bence siz kediye bakmayıp, sahiplendirin. İlk düşüşünden sonra herhangi bir önlem almamışsınız.

Kedilerin genel tavırları bunlar, kendisine ceza vererek bir yere varamazsınız. İlk dediğimi de mutlaka düşünün ve sahiplendirin.

Nereden biliyorsun önlem almadığımızı da bu kadar net konuşuyorsun. para ver o zaman da demir korkuluk yaptıralım her cama. yazmışım zaten orada paramız yoktu diye , ilk önce bir oku sonra gel buraya yaz tek bildiğin sahiplendirmekse hiç yazma zaten kedin olmadığı buradan belli o kadar vazgeçilecek bir şey olsa vazgeçerdik zaten.

Sosyal medyadan özenti klasik cins kedi sahibi. Sen kedi sahiplenme cidden. Ne zannediyorsun kediyi, 10 yaşındaki kız çocuğu mu ki uslu uslu dursun? Veterinere götürmüyor, kedi hareketleri yaptığı için ceza veriyor. Ban yemeyeceğimi bilsem söverdim de neyse. Kedini patisi kırılıyor tedavi ettirmiyor Allah'ım çıldırıyorum adresini ver de hayvancağızı elinden aldıralım.

Sen kendini çok mu zeki sanıyorsun ilk önce yazdıklarımı tam bir oku da ondan sonra gel buraya tavırlı tavırlı yaz. Her başına bir şey geldiği zaman veterinere götürüyorum zaten her kedide öyle bir şeyler yapmaz çevremde o kadar kedi sahibi var bir tanesi bile böyle şeyler yapmıyor kedin yoksa eğer üstten üstten biliyormuş gibi konuşma sen kimsin de bana söveceksin burada bir soru soruyoruz bilmediğin şeylerde triplere giriyorsun hayatında görebileceğin en kaliteli mamalardan en kaliteli kumlardan kullanıyorum içtiği su arıtma suyu daha ne olsun. Sosyal medyadan özenti falan değilim o kadar sosyal medyada takılırsan sonuç böyle yazılar oluyor işte sen bence çok takılma oralarda. Kediyi de sahiplendiğimi nereden biliyorsun ben o da 20 günlükken aldım zamanında 1800 TL para verdim ne sahiplenmesinden bahsediyorsun kedinin patisi kırıldığında durumumuz olmadığını söyledim zaten orada da yazmak için yazmaya gelirsen böylede cevabını alırsın sen kim olacaksında benim evimden kediyi aldıracaksın?

Son düzenleme:
Nereden biliyorsun önlem almadığımızı da bu kadar net konuşuyorsun. Para ver o zaman da demir korkuluk yaptıralım her cama. Yazmışım zaten orada paramız yoktu diye, ilk önce bir oku sonra gel buraya yaz tek bildiğin sahiplendirmekse hiç yazma zaten kedin olmadığı buradan belli o kadar vazgeçilecek bir şey olsa vazgeçerdik zaten.

Sen kendini çok mu zeki sanıyorsun ilk önce yazdıklarımı tam bir oku da ondan sonra gel buraya tavırlı tavırlı yaz. Her başına bir şey geldiği zaman veterinere götürüyorum zaten her kedide öyle bir şeyler yapmaz çevremde o kadar kedi sahibi var bir tanesi bile böyle şeyler yapmıyor kedin yoksa eğer üstten üstten biliyormuş gibi konuşma sen kimsin de bana söveceksin burada bir soru soruyoruz bilmediğin şeylerde triplere giriyorsun hayatında görebileceğin en kaliteli mamalardan en kaliteli kumlardan kullanıyorum içtiği su arıtma suyu daha ne olsun. Sosyal medyadan özenti falan değilim o kadar sosyal medyada takılırsan sonuç böyle yazılar oluyor işte sen bence çok takılma oralarda. Kediyi de sahiplendiğimi nereden biliyorsun ben o da 20 günlükken aldım zamanında 1800 TL para verdim ne sahiplenmesinden bahsediyorsun kedinin patisi kırıldığında durumumuz olmadığını söyledim zaten orada da yazmak için yazmaya gelirsen böylede cevabını alırsın sen kim olacaksında benim evimden kediyi aldıracaksın?

Hayvan sahiplenmek sorumluluk ister. Madem maddi durumunuz yok, hayvanı sahip çıkamayacaksınız sahiplenmeyin kardeşim. Kim sizi sahiplenin diye zorluyor? Demir korkuluğa gerek yok. File denen bir şey var hani biliyor musun? Gelip takıyorlar. En fazla 500 lira tutuyor o fileler. Benim evde 2 kedim var evin her yerine takmışım sırf düşmesinler diye. Sizin için vazgeçilecek bir şey o kedi. Yoksa ilk düştüğünde önlem alırdınız ama sorumsuzluk diz boyu.

Siz hayvanları oyuncak sandığınız için herhalde bu kadar rahatsınız. Bana gelip burada nasıl kedi bakılır öğretme. 500 liranıza kıyıpta file taktırmadığınız için o hayvanın kırık kemikleri kaynamış. Yazık günah. Bir yolunu bulan zaten her türlü bakıyor.

Yaşında küçük belli, bir hevesle almışsınız hayvanı.

Canım kardeşim, zaten maddi durumun kediye bakacak kadar iyi değilse kedi bakmaman gerekiyor. Aynısı senin başına gelse ailen parmağın öyle kalsın sıkışığız bu aralar dese tepkin ne olurdu merak ediyorum. Bir de kediye ceza vermekten bahsediyorsunuz oldu olacak kulaklarını filan çekin de tam olsun. Bunlar kedi yahu köpek değil. Karakterleri nasılsa öyle davranırlar. Keşke sahiplenmeden detaylıca araştırsaydınız.

Hayvan sahiplenmek sorumluluk ister. Madem maddi durumunuz yok, hayvanı sahip çıkamayacaksınız sahiplenmeyin kardeşim. Kim sizi sahiplenin diye zorluyor? Demir korkuluğa gerek yok. File denen bir şey var hani biliyor musun? Gelip takıyorlar. En fazla 500 lira tutuyor o fileler. Benim evde 2 kedim var evin her yerine takmışım sırf düşmesinler diye. Sizin için vazgeçilecek bir şey o kedi. Yoksa ilk düştüğünde önlem alırdınız ama sorumsuzluk diz boyu.

Siz hayvanları oyuncak sandığınız için herhalde bu kadar rahatsınız. Bana gelip burada nasıl kedi bakılır öğretme. 500 liranıza kıyıpta file taktırmadığınız için o hayvanın kırık kemikleri kaynamış. Yazık günah. Bir yolunu bulan zaten her türlü bakıyor.

Yaşında küçük belli, bir hevesle almışsınız hayvanı.

Hayvanı sahiplenmedim satın aldım 1, istediğim zaman istediğim hayvanı alırım 2, file zaten var ittirip açıyor 3, benim için vazgeçilecek bir şey değil zaten 4 yıldır bizde vazgeçseydim o zaman vazgeçerdim 4, sorumsuzluk diz boyu derken nereden biliyorsun hiçbir önlem olmadığını üstten üstten konuşma öyle ben hayvanları oyuncak falan sanmıyorum asıl sen bana kedi nasıl bakılır öğretme zaten evin hemen hemen her camında file var ama ittirip açıyor yaşımın küçük olduğunu nereden biliyorsun da bu kadar net konuşuyorsun sen kimsinde beni yaşımla yargılayacksın bir hevesle almış olsam 1 yılda bırakırdım herhalde değil mi?

Merhaba benim kedim british shorthair kedim son birkaç aydır çok fazla şımarmaya başladı ne yapacağımı bilemiyorum yaptığı şeyleri bir liste altında toplayacak olursak;

- Yemek masasına çıkıp üstündekileri yere döküyor.
- Çöplerin içine kafasını sokuyor.
- Bazı yerleri yalıyor.
- Koltukları gözümüzün içine baka baka tırmıklıyor.
- Tezgahın üstüne çıkıyor ne zaman mutfakta tek bıraksak 5 sn içinde kesinlike ya tezgaha ya da yemek masasına çıkıyor.
- Poşetleri ısırıyor ve patileriyle deşiyor.
- Dolapların vs üstüne çıkıyor.
- Ne bulursa yiyor (daha demin çiğdem yerken çiğdem kabını ısırarak yere döktü)
- Bir et balık tavuk vs bir koku aldığı zaman deliye dönüyor(eskiden böyle değildi)
- Bir yemek yapılacağı zaman deliye dönüyor sürekli bakmak ve yemek istiyor.

Şuraya kadar yazdıklarını şu vakte kadar ciddi biliyor olman lazım.
Şu an verebileceğim tek tavsiye her ne yaptıysa ya da yapacaksa muafiyet tanımanız çünkü bir hayvan sonuçta.
Bir de öbür türlü hassas davranın canlıya ve sahipenme sorumluluğunu yerine getirerek veterinere gidip masrafını karşılamalısınız.
Bir can sizin kontrolünüzde çünkü.

Siz köpek besliyor gibi kedi besliyorsunuz. Yanlış hayvanı sahiplenmişsiniz. O şekilde tuvalete kapatıp ceza ile eğitme durumuna bir köpek karşılık verebilir fakat kedi vermez.

Kedi baktığınızda o sizin şartlarınıza değil, siz onun şartlarına uyarsınız. Daha yüksek hassasiyet gerektirir. İkinci kez düşüşü sizin yüzünüzden olmuş. Sabahın altısında düşebileceği yer varsa açık tutmamanız gerekirdi.

Canım kardeşim, zaten maddi durumun kediye bakacak kadar iyi değilse kedi bakmaman gerekiyor. Aynısı senin başına gelse ailen parmağın öyle kalsın sıkışığız bu aralar dese tepkin ne olurdu merak ediyorum. Bir de kediye ceza vermekten bahsediyorsunuz oldu olacak kulaklarını filan çekin de tam olsun. Bunlar kedi yahu köpek değil. Karakterleri nasılsa öyle davranırlar. Keşke sahiplenmeden detaylıca araştırsaydınız.

Maddi durumum kediye bakacak kadar iyi emin ol. Ve zaten o kediyi ameliyat yaptırmak için herkesten para topladım fakat yetişmedi sadece o ara çok sıkışıktık ve kedi de o ara düştü sizin hayatınızda hiç sıkışık olduğunuz dönem olmadı mı çevremde daha 3 tane aynı cins besleyen tanıdık var hiçbiri böyle değil emin ol almadan önce iyicene baktım ama zaten dediğim gibi sonradan böyle oldu ilk baştan beri olan bir şey değil.

Geri
Yukarı