Kedim dün kapıdan kaçtı bugün bulundu ancak çok pis

@PenaX57, bu soruyu da cevaplayalım. Kediler özellikle sokak hayvanı değilse insanların yediği ve içtiği şeyleri yiyemez. Midesinde çeşitli sorunlara yol açabilir. Bir kereden bir şey olmaz ama uzun vadeli olursa kedinizde rahatsızlıklar gösterebilir, özellikle ev kedisiyse çok daha belirgin olur. Veterinerinizin önerdiği yiyecekleri/mamaları yedirmekte fayda var.
Hocam her şeye sulanıyor her şeyi yemeye çalışıyor ben en kadar engel olsam da yani ben engelliyorum ama yine inat gidip yemeye çalışıyor.

@PenaX57, yanlış yapıyorsunuz. Veterinere görütünce bu soruları mutlaka sorun. Anladığım kadarıyla bir hayvana nasıl bakılacağından pek bir haberiniz yok. Davranışlarınız çok yanlış, hem kediye hem de kendinize zarar veriyorsunuz. Olabildiğinde hızlı bir şekilde aşılarını yaptırmalı, bilmiyorsanız veya aklınıza takılan bir durum varsa bilen birine sormalısınız. Kötü niyetle yapmadığınızı tahmin ediyorum ancak zarar veriyor olabilirsiniz. İhmal etmeyin, lütfen. :(

@PenaX57, yanlış yapıyorsunuz. Veterinere görütünce bu soruları mutlaka sorun. Anladığım kadarıyla bir hayvana nasıl bakılacağından pek bir haberiniz yok. Davranışlarınız çok yanlış, hem kediye hem de kendinize zarar veriyorsunuz. Olabildiğinde hızlı bir şekilde aşılarını yaptırmalı, bilmiyorsanız veya aklınıza takılan bir durum varsa bilen birine sormalısınız. Kötü niyetle yapmadığınızı tahmin ediyorum ancak zarar veriyor olabilirsiniz. İhmal etmeyin, lütfen. :(
Hocam daha önce 2 kedi baktık onların aşısı vardı yani ilk defa böyle bir kedi gördüm zaten bunun da 1 tane aşısı kalmış galiba onu yaptırırım. Zaten ben sadece mamasını falan veriyorum geri kalanını evdekiler ilgileniyor. Ancak bu çok meraklı her yere çıkıyor sürekli her yerde yetişemiyoruz yani.
Hocam bir de başkalarına sahiplendirebilir miyim? Yetişilmiyor buna yani ilk geldiğinden beri böyle biz alıştırdığımızdan değil. Eve geldiği gün hemen her yere gitmeye çıkmaya başladı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı