2 yaşındaki kedim 2. kattan düşerek kaçtı

Liberteen

Hectopat
Yer
China
Herkese merhaba.

2. katta oturuyoruz. Nereden baksanız 4-5 metre yukarıdayız.

Bebekliğinden beri 2 yıldır bizimle birlikte olan, 2 yaşında, 5kg ağırlığındaki British shorthair cinsi kedim ben gece uyurken pencere sinekliğinin yırtık kısmından dışarı atlayarak kaçmış.

Sabah 8'e doğru şiddetli gök gürültülü yağmur vardı ve 8 buçuk gibi bitmiş. Ben de 8 gibi tuvalete kalkınca kedinin mamasını koydum ve mutfak penceresinin hafif açık olduğunu fark edip kapattım. Pencerenin sinekliğinin de hafif aralık olduğunu fark ettim. Daha sonra tekrar yattım. 11'de annemin kediyi aramasıyla uyandım. Annem kedi nerede diye sorunca anladım ki gece 2 ile sabah 8 arası bir saatte kaçmış. (Annem gece 2'ye kadar kedi ile birlikteydi.)

Çıkıp bütün sokağı ve mahalleyi aradık ama nafile. Kentsel bir bölgede yaşıyoruz ama nüfus fazla değil ve genelde çok kalabalık olmuyor.

İnternette kaçan kediler için kullandıkları kedi kumunu kapınızın önüne koyun diyorlar, bunu yaptık. Mama koymadık çünkü dışarıda 500 tane sokak kedisi var. Onlar mamaya gelebileceği gibi kokular da karışır diye koymadık.

Daha önce kedisi kaçan olmuş muydu? Kaçan kediler geri geliyor mu? Teşekkürler.

Geri gelme ihtimali çok yüksek ama diğer kediler onu kışkırtmışsa kaçıp gitmiş de olabilir sokaklara ilan versen iyi olur.

Herkese merhaba.

2. katta oturuyoruz. Nereden baksanız 4-5 metre yukarıdayız.

Bebekliğinden beri 2 yıldır bizimle birlikte olan, 2 yaşında, 5kg ağırlığındaki british shorthair cinsi kedim ben gece uyurken pencere sinekliğinin yırtık kısmından dışarı atlayarak kaçmış.

Sabah 8'e doğru şiddetli gök gürültülü yağmur vardı ve 8 buçuk gibi bitmiş. Ben de 8 gibi tuvalete kalkınca kedinin mamasını koydum ve mutfak penceresinin hafif açık olduğunu fark edip kapattım. Pencerenin sinekliğinin de hafif aralık olduğunu fark ettim. Daha sonra tekrar yattım. 11'de annemin kediyi aramasıyla uyandım. Annem kedi nerede diye sorunca anladım ki gece 2 ile sabah 8 arası bir saatte kaçmış. (annem gece 2'ye kadar kedi ile birlikteydi.)

Çıkıp bütün sokağı ve mahalleyi aradık ama nafile. Kentsel bir bölgede yaşıyoruz ama nüfus fazla değil ve genelde çok kalabalık olmuyor.

İnternette kaçan kediler için kullandıkları kedi kumunu kapınızın önüne koyun diyorlar, bunu yaptık. Mama koymadık çünkü dışarıda 500 tane sokak kedisi var. Onlar mamaya gelebileceği gibi kokular da karışır diye koymadık.

Daha önce kedisi kaçan olmuş muydu? Kaçan kediler geri geliyor mu? Teşekkürler.

Bulunduğunuz bölgede kedinin saklanabileceği yerlere baktınız mı? Benim de kedim kaçmıştı bulduğumda korkup merdiven altına saklanmıştı. Çıngıraklı oyuncağı falan varsa ona da gelebilir. Uzağa gideceğini çok sanmıyorum şahsen. Bir yakınımın da kedisi kaçmıştı aynı şekil bir yerde saklanırken buldular.

Bulunduğunuz bölgede kedinin saklanabileceği yerlere baktınız mı? Benim de kedim kaçmıştı bulduğumda korkup merdiven altına saklanmıştı. Çıngıraklı oyuncağı falan varsa ona da gelebilir. Uzağa gideceğini çok sanmıyorum şahsen. Bir yakınımın da kedisi kaçmıştı aynı şekil bir yerde saklanırken buldular.
Baktık hocam. Kendi apartman bahçemiz dışında önümüz, arkamız, sağımız ve solumuzdaki binaların bahçelerine de baktık. Hatta ben diğer mahallelere bile gittim. Şimdilik bir sonuca ulaşamadım.

İnternette yazdığına göre hava kararınca kendinde güven bulup dışarı çıkar diyorlar. Akşam saatlerinde tekrardan aramayı deneyeceğiz.

Baktık hocam. Kendi apartman bahçemiz dışında önümüz, arkamız, sağımız ve solumuzdaki binaların bahçelerine de baktık. Hatta ben diğer mahallelere bile gittim. Şimdilik bir sonuca ulaşamadım.

İnternette yazdığına göre hava kararınca kendinde güven bulup dışarı çıkar diyorlar. Akşam saatlerinde tekrardan aramayı deneyeceğiz.

Durum nedir hocam?

Durum nedir hocam?
Kaçtıktan 2 gün sonra apartmandan 10 metre ileride bir arabanın altında, yedek lastiğin içinde saklanırken bulduk. Adını söyleyerek çağırıyorduk, o da "miyav" diyerek karşılık verince yerini tespit ettik.

Yağışlı bir gündü ve evden kaçtıktan sonra 2 gün boyunca sağanak yağış olmuştu. Bu yüzden sanırım 2 gün boyunca sürekli saklanmış. Eve aldığımızda biraz kilo kaybettiğini gözlemlemiştik. Ertesi gün veterinere götürdük, hiç bir şeyinin olmadığını söylediler.

Araştırdığıma göre genç kedilerin %90'ı hep evden kaçarmış ancak yine geri gelirlermiş. Bunda sizin aramak için göstereceğiniz efor da çok önemliymiş. Biz apartmanın girişine onun kedi kumundan koymuştuk, kokusunu tanıyıp evinin yönünü bulsun diye, belki bu da çok yardımcı oldu bulmamızda.

Kaçtıktan 2 gün sonra apartmandan 10 metre ileride bir arabanın altında, yedek lastiğin içinde saklanırken bulduk. Adını söyleyerek çağırıyorduk, o da "miyav" diyerek karşılık verince yerini tespit ettik.

Yağışlı bir gündü ve evden kaçtıktan sonra 2 gün boyunca sağanak yağış olmuştu. Bu yüzden sanırım 2 gün boyunca sürekli saklanmış. Eve aldığımızda biraz kilo kaybettiğini gözlemlemiştik. Ertesi gün veterinere götürdük, hiçbir şeyinin olmadığını söylediler.

Araştırdığıma göre genç kedilerin %90'ı hep evden kaçarmış ancak yine geri gelirlermiş. Bunda sizin aramak için göstereceğiniz efor da çok önemliymiş. Biz apartmanın girişine onun kedi kumundan koymuştuk, kokusunu tanıyıp evinin yönünü bulsun diye, belki bu da çok yardımcı oldu bulmamızda.

Hayırlı olsun hocam.

Yağışlı bir gündü ve evden kaçtıktan sonra 2 gün boyunca sağanak yağış olmuştu. Bu yüzden sanırım 2 gün boyunca sürekli saklanmış. Eve aldığımızda biraz kilo kaybettiğini gözlemlemiştik. Ertesi gün veterinere götürdük, hiç bir şeyinin olmadığını söylediler.

Mükemmel, bulmanıza sevindim.

Bulmana sevindim birisi almadığı sürece elbet geri gelir. Benim ufakken sokak kedim vardı tekir cinsine benzeyen babam istemediği için yaklaşık 15 km öteye attılar 4-5 gün sonra geri gelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı