Kedim evden kaçtı

harajukubarbie

Kilopat
Kedim 20 dakika önce evden kaçtı. Bize geleli 1 hafta olmadı yaklaşıp 5 gün önce falan geldi. İlk geldiğinde çok uysaldı fakat dışarıda kedileri gördükten sonra ve bir yerleri koklayıp yaladıktan sonra iyice delirdi. Son iki gündür çok saldırganlaştı. Garip şekilde miyavlayıp durdu ayrıca pencere açıkken pencereye çıkmıştı atlayacaktı az kalsın. Bugün ise tamamen kaçtı dışarı. Dışarıda da yağmur yağıyor. Sizce geri gelir mi? Kaçmadan önce ayağıma saldırdı sürekli kapının oraya gidiyordu çıkmak istiyordu.

O zaman @Silinen üye'in dediği gibi yavrularına gitmiştir.
Yavrusu olduğunu düşünmüyorum çünkü yaşadığımız ilin başka ilçesindeki köyden getirdi komşumuz kediyi. Olsa bile çok uzakta oralara gidemez. Evde bir kere ona dişi kedi sesi açmıştım o gün de ağlayarak miyavlamaya başlamıştı ve sese doğru geliyordu.
Benim asıl merak ettiğim başına bir şey gelip gelmeyeceği. Babamın kahvesinin önüne mama falan koyacağım bir de evin önüne. Su da dahil.

Merhaba, acaba kediniz geri döndü mü? Umarım geri gelmiştir. Kızgınlık döneminde olduğu için dışarıdan gelen sesleri de duyunca çıkmak istemiştir o.

Merhaba, acaba kediniz geri döndü mü? Umarım geri gelmiştir. Kızgınlık döneminde olduğu için dışarıdan gelen sesleri de duyunca çıkmak istemiştir o.
Kedim duruyor. Yani o gün kaçtıktan 3 gün sonra evimizin yakınında gördük. Kendisi hala dışarı gitmeyi istiyor salıyoruz. Takıldığı yerleri bildiğim için gidip alıyorum, bazen de kendisi geliyor yemeye.

Ev kedisi almak bu durumlara sokmuyor diye biliyorum, köyde diğer kedilerle ve dışarda durduğu için sıkıntı çıkmamıştır ama eve kapatılınca bunalıp kaçmaya çalışmış bence, bizimki çok küçüktü, bu duruma düşmemek için her zaman olabildiğince en küçük yavruyu almanız lazım, biraz bile büyüse annesine ve diğer kedilere çok alışacak ve sizden kaçmaya çalışacak, çünkü güvenli hissetmiyor, her kedi ilk gelişinde ilk 3 gün tırsak ve durgun davranırlar. Bizimki kaç günlüktü bilmiyorum ama aşırı küçüktü, sahiplendik eve geldiği ilk 3 gün çok durgundu sonraki gün bizim yanımıza gelmeye başladı hoplamaya zıplamaya yanımızda uyumaya başladı, kedinin küçük yavru olması çok önemli.

Kedim 20 dakika önce evden kaçtı. Bize geleli 1 hafta olmadı yaklaşıp 5 gün önce falan geldi. İlk geldiğinde çok uysaldı fakat dışarıda kedileri gördükten sonra ve bir yerleri koklayıp yaladıktan sonra iyice delirdi. Son iki gündür çok saldırganlaştı. Garip şekilde miyavlayıp durdu ayrıca pencere açıkken pencereye çıkmıştı atlayacaktı az kalsın. Bugün ise tamamen kaçtı dışarı. Dışarıda da yağmur yağıyor. Sizce geri gelir mi? Kaçmadan önce ayağıma saldırdı sürekli kapının oraya gidiyordu çıkmak istiyordu.
Kızgınlığa girmiş. Damat arıyor (gelin arıyor) kızımız veya erkeğimiz.😀

Kızgınlığa girmiş. Damat arıyor (gelin arıyor) kızımız veya erkeğimiz.😀
Kendisi başta sokak kedisiydi ve büyüktü de o kaçtığından beri birkaç kez daha geldi ama sürekli gitmek istediği için saldık arada geldiğinde mama veriyorduk dışarıda sonra hiç gelmemeye başladı. 300 400 metre ilerideki balıkçının oralarda geziyor artık.

Kısır değildi ve bize komşumuz getirdi. Onların köyünde geziyormuş birilerinin evine girip uyuyormuş. Onlar da sokakta mama falan veriyormuş. Orada bakan olmayınca komşumuz bize getirmişti. İlk geldiğinde çok sakindi fakat son 2 3 gündür çok delirdi. Hırçınlaştı, garip şekilde miyavlayıp kapıdan kaçmaya çalıştı. Bugün ise kaçtı.

Erkek kedi ve Bize de köyden getirildi.
Erkek kedi ise çiftleşmeye gitmiştir bir haftaya döner maks.

Yeni konular

Geri
Yukarı