Kedim kuru mama yemiyor

yusufegekaya0

Decapat
Yer
Karabük/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-57
İşletim Sistemi: Windows 11 Home 64 Bit
İşlemci: İ511400H
Ekran Kartı: GTX 1650Tİ
Ram: 16 Gb 8X2
Ssd 1: Micron 512 Gb Ssd
Ssd 2: Kioxia Exceria G2 1Tb Ssd
Mouse: Logitech G102
MousePad: SteelSeries QCK Medium
Kulaklık: Apple 3.5 Mm Earpods
Meslek
Öğrenci / İçerik Üreticisi
7-8 ay önce dişi yavru bir kedi sahiplenmiştimç tüm aşıları vs vardı evde besliyordum kedi hiç kuru mama yemiyordu ha bire yumurta et ve ev yemekleri yemek istiyorduç şu an kedi 8 aylık falan hala kuru mama yemiyor yumurta yemek istiyor ben de veriyordum bugün yumurtadan tiksindi et ve yaş mama istiyor başka yemek yemiyor. Ne yapmam gerek? Kuru mamaya nasıl alıştırabilirim?

7-8 ay önce dişi yavru bir kedi sahiplenmiştimç tüm aşıları vs vardı evde besliyordum kedi hiç kuru mama yemiyordu ha bire yumurta et ve ev yemekleri yemek istiyorduç şu an kedi 8 aylık falan hala kuru mama yemiyor yumurta yemek istiyor ben de veriyordum bugün yumurtadan tiksindi et ve yaş mama istiyor başka yemek yemiyor. Ne yapmam gerek? Kuru mamaya nasıl alıştırabilirim?
Bizimki de öyleydi biz yaş mama ile kurur mama karıştırıp veriyorduk.

Kuru mamaya geçiş için kuru mamanın içine tavuk, et veya kemik suyu karıştırıp yumuşatın. Her seferinde kattığınız sıvı miktarını düşürün. Ancak hızlı geçiş olmasın, azar azar azaltın.
Bir de hangi mama markasını kullanıyorsunuz?

7-8 ay önce dişi yavru bir kedi sahiplenmiştim tüm aşıları vs. vardı evde besliyordum kedi hiç kuru mama yemiyordu ha bire yumurta et ve ev yemekleri yemek istiyordu şu an kedi 8 aylık falan hala kuru mama yemiyor yumurta yemek istiyor ben de veriyordum bugün yumurtadan tiksindi et ve yaş mama istiyor başka yemek yemiyor. Ne yapmam gerek? Kuru mamaya nasıl alıştırabilirim?
Alışmış kudurmuştan beterdir derler, yanlış başlamışsınız o yüzden öyle devam etmiş. Aslında geç kalmışsınız ama kuru mamayı koyun içine normalde verdiğiniz et ve yumurtadan azar azar ilave edin, alıştırmaya çalışın. Ev yemeklerini vermeyi de acilen bırakın. Kedide sindirim problemleri ve tüy dökümüne sebep olur.

Kuru mamaya geçiş için kuru mamanın içine tavuk, et veya kemik suyu karıştırıp yumuşatın. Her seferinde kattığınız sıvı miktarını düşürün. Ancak hızlı geçiş olmasın, azar azar azaltın.
Bir de hangi mama
Bizimki de öyleydi biz yaş mama ile kurur mama karıştırıp veriyorduk.
Sonra alıştımı peki kuru mamaya

Geri
Yukarı