Kedim Mama Yemiyor

Aleyküm selam, evcil hayvan forum sitelerinde çok küçük olan yavru kedilerin katı gıda tüketemeyecekleri için küçük bir biberon veya iğnesi çıkarılmış bir enjektör ile süt verilebileceği yazılıydı. Deneyebilir misiniz bunları?
İğnesi çıkarılmış şırıngamız var ağzına doğru tutuyoruz ve şırınganın içinden mamayı çekmiyor biz basarsak akciğerine kaçar ölür diye korkuyoruz.

Hayvancağazı elleseniz kemiklerini sayarsınız buyrun fotoğrafları(1mb sınırlama yüzünden atamıyorum kusura bakmayınız)
Hızlı Resim - Img 20180716 173116
Hızlı Resim - Img 20180716 173131
Hızlı Resim - Img 20180716 173140
Biraz güç tuttum fotoğrafları bunlar
BU arada yazmayı unutmuşum kediyi sahiplenmeyeceğiz bizim evde zaten 4 yaşında dişi bir kedimiz var ve koca evi paylaşamadı yavruyu görünce sürekli tıslayıp kabarıyor
Bizim kediyi zar zor tutuyoruz. İzmir'de oturan bilir karşıyakada taypark diye bir yer var hayvanı oraya bırakacağız evimizin dibindeydi yardım çığlıkları atıyordu dayanamadık aldık ama ölecek gibi çok halsiz dün daha hareketliydi bütün gün uyuyup su içiyor başka hiçbir şey yapmıyor
Mama değilde şırıngadan süt verin fazla basmadan yuttukça azar azar verin.
Kendisi emmez zaten onu.
Cevabınız için teşekkürler deneyeceğiz vallahi bu hayvan ölemez ya yiyecek ya da yiyecek

Son düzenleme:
Suya biraz süt kat o zaman. Allah yardimciniz olsun. Kurtulur insallah.
Ağabey annem yeni süt yumurta sarısı şeker ve yağlı bir karışım yaptı dün akşam koca kaseyi bitirmişti neredeyse , sütü sulandırdık olmadı yavru kedi maması aldık olmadı onuda sulandırdık süte batırdık yine olmadı her şeyi yaptık hayvan hiçbir şey yemiyor yemek yese rahatlayacağız.
Son dakika aldığım habere göre hayvan isal olmuş of çok halsiz düştü bu geceyi atlatabilecek mi acaba ?
Allah'a çok şükür dayadık şırıngayı 1 şırınga yumurta sarılı yağlı şekerli süt karışımından içirdik 3-4 saat sonra bir daha vereceğiz sürekli mamanın yanına yaklaşıyordu lakin yiyemiyordu şırınga ile halloldu boğazına kaçar diye korkuyorduk hiçbir şey olmadı cevaplarınız için minnettarın ağabeyler

Son düzenleme:
Maalesef yok. Hayvanı belediyeye verirseniz geri alma şansınız yok. Barınakta kalıyor.
Evet var. Sokaktan aldığınız hayvanların bakımını, aşısını yaptırabilirsiniz.

İlk gün mama yememesi normal. Benim kedim de yememişti. Siz yine de veterinere götürün. Belediye veterineri sokak kedisi olduğunu söyleyin. Yine de yapmazsa cüzzi bir miktar onun hayatından değerli değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı