Kedim neden korkuyor olabilir?

Kedin evde 3 harfli görüyor olması muhtemel. Bir de yeni aldıysanız titriyor olması normal. Yabancı yerlerde kediler. Korktukları için titrerler. Fakat hastalıkta olabilir. Garantiye almak için veterinere götür. Not: Videoyu açmadım ondan dolayı yanlış bilgi vermiş olabilirim.

Yeni almadım hocam. Annesi yavrulayınca ve sütten kesince ben bakmaya başladım.

Yaklaşık 4.5 yıldır tekir cinsi kedim var, evde 3 kedi besliyorum. Yazık sokakta ne yaşadıysa, en ufak bir seste hala irkiliyor, ani hareketlerden fazlaca korkuyordu. Bunu asla sıfıra indiremezsiniz ancak, zamanla size ve evdeki diğer kişilere/hayvanlara alıştıkça bu hareketlerin azaldığını göreceksiniz. Burada sizin rolünüz de oldukça önemli, sevginiz ile havyanın güvende olduğunu hissettirmeniz gerekiyor. Eğer veterinerde sağlık kontrollerini yaptırdıysanız ve herhangi bir sağlık problemi yoksa, yaşadığı şey tamamen psikolojiktir.
Not: 3 kedimi de sokaktan buldum. Satın alma, sahiplen!

Hocam kucağıma alınca bir şey yapmıyor mırıldanıyor sürtünüyor. Fakat bir süre sonra yine titremeye başlıyor istemsizce sanki.

Ne zaman sahiplenmiştiniz? Ağzından salya akıyor mu? Yemek veya herhangi bir aktivite yapıyor mu? Kedi ile temasa geçtiğinizde kaçınıyor mu? Dediklerimden olmuyorsa hasta olma olasılığı yüksek olabilir. Bir an önce bilinen ve güvenilir bir veterinerinize götürmenizde fayda var.

Kedi ile temasa geçince mırıldanıyor. Mesela kuyruğunu okşayınca arkasını kaldırıyor. Kafasını okşayınca kafasını kaldırıyor sürtünüyor. Salya'yı pek görmedim sanırım.

Yeni almadım hocam. Annesi yavrulayınca ve sütten kesince ben bakmaya başladım.

Hocam kucağıma alınca bir şey yapmıyor mırıldanıyor sürtünüyor. Fakat bir süre sonra yine titremeye başlıyor istemsizce sanki.

Kedi ile temasa geçince mırıldanıyor. Mesela kuyruğunu okşayınca arkasını kaldırıyor. Kafasını okşayınca kafasını kaldırıyor sürtünüyor. Salyayı pek görmedim sanırım.
Problemin ne olduğunu veteriner hekim test yapınca anlar hocam. Bir hastalığı var ise kan testinde çıkar. Ama attığınız video korku ile alakasız bir durum bilginiz olsun.

Hocam bence kedinizin bir hastalığı var. Videoya bakıldığında da halsizliği belli oluyor. Bence veterinere götürün. Eğer götürürsenizde lütfen yazın. Merak ettim ne olduğunu.

Hocam bence kedinizin bir hastalığı var. Videoya bakıldığında da halsizliği belli oluyor. Bence veterinere götürün. Eğer götürürsenizde lütfen yazın. Merak ettim ne olduğunu.

Hocam kedim kayboldu. Ya köpekler sıkıştırdı ya da bir şey oldu bulamıyorum kedimi. 2-3 gündür arıyorum fakat nafile. Umarım sağ salim geri döner. Umarım korktuğundan dolayı kaçmamıştır.
Hocam kedim kayboldu. Ya köpekler sıkıştırdı ya da bir şey oldu bulamıyorum kedimi. 2-3 gündür arıyorum fakat nafile. Umarım sağ salim geri döner. Umarım korktuğundan dolayı kaçmamıştır.

Bu konuyu açtıktan 1 gün sonra ortalardan kayboldu.

Ah be kardeşim nasıl kaçtı ki kedi?

Hocam normalde aşağıda depomuz var orada kalıyorlar sıcak bir yerde yani. İmkanım olsa 20 tane kadar kediyi eve sokmak isterdim de, annem biraz temizlik hastası da tüy döker halıya bırakırlar filan diye korkuyor o yüzden depoda güvendeler. Arada sırada komşuların kedileriyle oynamaya giderlerdi bazıları. Ama ne gariptir ki pamuk birkaç gündür yok ortalarda. Dediğim gibi yarın da bulabilirim umarım.
Hiç de korkuyor gibi bakmıyor bana kalırsa. Titremesine sebep veren bir hastalığı olabilir.

Hocam genelde insanlara yaklaşmaz, korkar kaçardı. Ama bana karşı biraz sıcak küçükken beslediğim için. Korkusunu yenmesi için ve eve alışması için arada sırada eve götürüyorum fakat kaç aydır hala alışamadı. Yarın bulursam ilk işim veterinere götürmek. Umarım sağlığını etkileyecek bir şey değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı