Kedim sürekli kapıya gidip miyavlıyor

Daha fazla  
Yeni bir kedi sahiplendik. Cinsi mavi Rus kedisi. Önceki sahipleri sokağa atmış ve bizde sokakta bulup kendisini eve aldık. Sürekli dış kapıya gidip bekliyor ve miyavlıyor. Özellikle biz uyuyunca gidip miyavlıyor. Bu normal bir şey mi?

Yaşı kaç bilmiyorum ama kısır değilse bir ihtimal kızgınlık vakti geldiği için dışarı çıkmak istiyor olabilir.

6 yıl aynı evde aynı kapıya gidip miyavlayan bir kedim var. Kapıların kapalı olması meraklandırır kedileri. Özellikle dış kapıda ses duyar, esinti hisseder ilgisini çeker. Çok takılmayın. Arada açıp kaçmasına izin vermeden merakını giderin.

Kedi boyut olarak küçük değilse en az 7-8 aylık vardır. Kapıya gitmek dışında kızgınlık belirtileri var mı? Başka bir tepkisi vs yoksa sadece dışarıya gitmek istiyordur.

Boyut olarak küçük değilse en az 7-8 aylık vardır. Kapıya gitmek dışında kızgınlık belirtileri var mı?
Hocam kedi kocaman şişman sanırsam 2-4 yaşlarında. Eve bugün geldi. Sürekli bir yerlere sürtünüyor sonra oturuyor. Hocam bir de kediyi bugün aldık eve. Kediyi nasıl uyutabilirim? Odada birisi varsa ses çıkarmıyor takılıyor kafasına göre. Yatmaya gidince kendısı yattığı yerden kalkıyor miyavlıyor.

Kısırlaştırmadıysanız kısırlaştırın ve veterinere götürün. Aşılarını düzenli yapın, oyun oynatmayı, ilgi ayırmayı ve tuvaletini temiz tutmayı unutmayın. Arada sırada yaş mama vermek tüylerini taramak ve anti hairball krem vermekte önemli fındık tanesi kadar. Ayrıca her zaman 1 kedi bakmak yerine en az 2 kedi bakmayı tavsiye ederim arkadaş olur canı sıkılmaz. Mama olarakta Royal Canin öneririm. İç dış paraziti kendiniz yapabilirsiniz hapla kediyi rahatsız etmeyi gerek yok iç dış direkt enseden yapılanlar var onları tercih edin biraz fiyat farkı var ama değer. Tırnak tahtası yoksa alın mobilyalarınıza gitmez ve severler. Tırnakları uzadıkça kesebilirsiniz kedi tırnak kesme aletiyle. Benim kediler balkonda durmayı seviyor bi tane file yaptırdım isteğinize bağlı. Asla ve asla fiziksel bir ceza aç bırakmak bir yere kitlemek gibi şeyler YAPMAYIN.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı