Kedim sürekli kapıya gidip miyavlıyor

Kısırlaştırmadıysanız kısırlaştırın ve veterinere götürün. Aşılarını düzenli yapın, oyun oynatmayı, ilgi ayırmayı ve tuvaletini temiz tutmayı unutmayın. Arada sırada yaş mama vermek tüylerini taramak ve anti hairball krem vermekte önemli fındık tanesi kadar. Ayrıca her zaman 1 kedi bakmak yerine en az 2 kedi bakmayı tavsiye ederim arkadaş olur canı sıkılmaz. Mama olarakta Royal Canin öneririm. İç dış paraziti kendiniz yapabilirsiniz hapla kediyi rahatsız etmeyi gerek yok iç dış direkt enseden yapılanlar var onları tercih edin biraz fiyat farkı var ama değer. Tırnak tahtası yoksa alın mobilyalarınıza gitmez ve severler. Tırnakları uzadıkça kesebilirsiniz kedi tırnak kesme aletiyle. Benim kediler balkonda durmayı seviyor bi tane file yaptırdım isteğinize bağlı. Asla ve asla fiziksel bir ceza aç bırakmak bir yere kitlemek gibi şeyler YAPMAYIN.
Hocam zaten kediyi çok olmadı alalı dediklerini en kısa zamanda yapacağım. Önceden biri sahiplenene kadar kedi bakmıştım ceza falan asla yapmam. Zaten benim kedi sakin pek bir şey yaptığı yok kafasına göre takılıyor. Ama yemek yemiyor ve evden sürekli gitmek istiyor gibi. Normal mi sizce?

Hocam zaten kediyi çok olmadı alalı dediklerini en kısa zamanda yapacağım. Önceden biri sahiplenene kadar kedi bakmıştım ceza falan asla yapmam. Zaten benim kedi sakin pek bir şey yaptığı yok kafasına göre takılıyor. Ama yemek yemiyor ve evden sürekli gitmek istiyor gibi. Normal mi sizce?
Yani ilk sahibi siz değilmişsiniz önceden neler yaşadığını bilemeyiz. Bir adaptasyon süreci olması normaldir. Sevgi ve sabır gösterin bir sorun olacağını sanmıyorum. Anti hairball krem i yılın 365 günün her günü vermesenizde olur yani bende arada sırada veriyorum.
Bende bundan var. Bu acelesi olan bir şey değil bu arada yanlış anlamayın aklıma gelmişken yazayım dedim sonra alsanızda olur.

Geri
Yukarı