Kedim sürekli koltuğumda uyumak ve dinlenmek istiyor

Tarum980

Hectopat
Makaleler
4
Kedimize iki tane rahat yatak, cam ve kalorifer yatağı aldık. Ama nedense sürekli boş bulur bulmaz gelip koltuğuma uzaınıyor, uyuyor, keyf yapıyor, ben kıyamadığım için ellemiyorum. Bu yüzden PC başına da oturamıyorum, saatlerce kalkmasını bekliyorum. Nasıl vazgeçirebilirim koltuğumdan. 😀?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kedimize iki tane rahat yatak, cam ve kalorifer yatağı aldık. Ama nedense sürekli boş bulur bulmaz gelip koltuğuma uzaınıyor, uyuyor, keyf yapıyor, ben kıyamadığım için ellemiyorum. Bu yüzden PC başına da oturamıyorum, saatlerce kalkmasını bekliyorum. Nasıl vazgeçirebilirim koltuğumdan. 😀?
kediniz siz sürekli pc başındayken yanınızda duruyor mu ?

Dosya Ekleri

• 20230405_160705.jpg
    20230405_160705.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 30
Evet. Gelip masanın altında bekliyor :)
Kedinizle bir zaman çok ilgilenip bir anda ilgiyi kestiyseniz bunu yapabilir. Bence belirli aralıklarla artık nerede olursa yatağında, mutfakta,salonda vs evin herhangi bir köşesinde Pcden yarım saatte ya da saatte bir başınızı kaldırdığınız gibi kedinizle 5'er 10'ar dakika vakit geçirin yemeğini suyunu falan verin sizi salacaktır bir zaman sonra, kediler ilgi bağımlısıdır kölelerinin sürekli onlarla ilgilenmesini ister sıkılınca zaten g*tünü dönüp gidecektir en yakın bulduğu kanepenin ve ya koltuğun başına oturup saatlerce avucunu yalayayıp kuyruk sallayacaktır 😂

3 seçenek var:

1. Yakınınızda olmak, ilgi görmek istiyor. Direkt masanın üstünde olmadığı sürece yatak dikkatini çekmez.

2. Özellikle hemen siz kalktığınızda gidip oturuyorsa koltuk sıcak olduğu için hoşuna gdiyor olabilir, veya özellikle o koltuğun yumuşaklığı, üstüne sinmiş kokunuz vs hoşuna gidiyordur.

3. Gıcıklık yapıyordur :D

3’e bir çözüm yok ama 1 ve 2’ye çözüm olarak aynı koltuktan veya kendiniz oturacağınız farklı bir koltuk bir tane daha alabilirsiniz, veya o yanınızda o koltukta otururken sizin de PC’de oturmanızı sağlayacak bir masa edinebilirsiniz, eğer masanız uygun değilse. Sıcaklık hoşuna gidiyorsa ufak bir ısıtmalı battaniye vs alınabilir.

Bunun dışında koltuğun üstüne alüminyum folyo koyma, oturduğunda su püskürtme vs caydırıcı çözümler bulunabilir ama yazık sizin yanınızda olmaya çalışan hayvancağızı kovmayın, mümkünse birlikte oturabileceğiniz bir çözüm bulun.

3 seçenek var:

1. Yakınınızda olmak, ilgi görmek istiyor. Direkt masanın üstünde olmadığı sürece yatak dikkatini çekmez.

2. Özellikle hemen siz kalktığınızda gidip oturuyorsa koltuk sıcak olduğu için hoşuna gdiyor olabilir, veya özellikle o koltuğun yumuşaklığı, üstüne sinmiş kokunuz vs hoşuna gidiyordur.

3. Gıcıklık yapıyordur :D

3’e bir çözüm yok ama 1 ve 2’ye çözüm olarak aynı koltuktan veya kendiniz oturacağınız farklı bir koltuk bir tane daha alabilirsiniz, veya o yanınızda o koltukta otururken sizin de PC’de oturmanızı sağlayacak bir masa edinebilirsiniz, eğer masanız uygun değilse. Sıcaklık hoşuna gidiyorsa ufak bir ısıtmalı battaniye vs alınabilir.

Bunun dışında koltuğun üstüne alüminyum folyo koyma, oturduğunda su püskürtme vs caydırıcı çözümler bulunabilir ama yazık sizin yanınızda olmaya çalışan hayvancağızı kovmayın, mümkünse birlikte oturabileceğiniz bir çözüm bulun.
Çok güzel yazmışsınız. :)👍

Kedinizle bir zaman çok ilgilenip bir anda ilgiyi kestiyseniz bunu yapabilir. Bence belirli aralıklarla artık nerede olursa yatağında, mutfakta, salonda vs evin herhangi bir köşesinde PC'den yarım saatte ya da saatte bir başınızı kaldırdığınız gibi kedinizle 5'er 10'ar dakika vakit geçirin yemeğini suyunu falan verin sizi salacaktır bir zaman sonra, kediler ilgi bağımlısıdır kölelerinin sürekli onlarla ilgilenmesini ister sıkılınca zaten g*tünü dönüp gidecektir en yakın bulduğu kanepenin veya koltuğun başına oturup saatlerce avucunu yalayayıp kuyruk sallayacaktır 😂

Sürekli ilgi gösteriyoruz, oyun oynuyoruz. Bazen başka bir odada, mutfakta, dolap üzerinde filan yalnız kalıyor ama genelde en çok koltuğa gecip uyumak istiyor.

Kedinize oyun arkadaşı alabilirsiniz.
İkinci kedi biraz zor olur ya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı