Kedim yaşlanmış mı?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Kedim yaşlanmış mı?
Kedim var benim biricik oğlum dünya üzerindeki sanırım en sevdiğim şeylerden biri kendisi, 2018'den bu yana benimle, fakat bu aralar daha sönük önceden kendini pek sevdirtmezdi şimdi ise biraz zorla sevince rızaya geliyor önceden olmuyordu. Kapıyı açtığımız zaman çıkmaya çalışırdı bu aralar denemiyor bile. İçimde kötü bir his var ölücekmiş gibi hissediyorum.

* Not: Kısır değil ve hiç çiftleşmedi.

Kediyi kısırlaştırmamak büyük bir eziyet, ben nedense çok yanlış buluyorum. Kedinizin durumu hakkında şüpheniz varsa veterinere götürün, her şey olabilir. Kedilerin dili yok, şuram ağrıyor diyemiyor hal ve hareketleri ile gösteriyorlar. Belki hava değişiminden öyle davranıyordur ama ciddi bir sorunu da olabilir. Götürün bir baktırın gitmişken kedinizi kısırlaştırın.

Kedim yaşlanmış mı?
Kedim var benim biricik oğlum dünya üzerindeki sanırım en sevdiğim şeylerden biri kendisi, 2018'den bu yana benimle, fakat bu aralar daha sönük önceden kendini pek sevdirtmezdi şimdi ise biraz zorla sevince rızaya geliyor önceden olmuyordu, kapıyı açtığımız zaman çıkmaya çalışırdı bu aralar denemiyor bile, içimde kötü bir his var ölücekmiş gibi hissediyorum.

* Not: Kısır değil ve hiç çiftleşmedi.

Kedinizin cinsi nedir ve kaç yaşında? Sanırım sıcaklardan dolayı bunalmış hayvan. Su kabına biraz buz koyun ve serin havada bulundurun kedinizi. Sıcaklar azalınca 1-2 aya hareketlenir kerata :D

Kediyi kısırlaştırmamak büyük bir eziyet, ben nedense çok yanlış buluyorum. Kedinizin durumu hakkında şüpheniz varsa veterinere götürün, her şey olabilir. Kedilerin dili yok, şuram ağrıyor diyemiyor hal ve hareketleri ile gösteriyorlar. Belki hava değişiminden öyle davranıyordur ama ciddi bir sorunu da olabilir. Götürün bir baktırın gitmişken kedinizi kısırlaştırın.
Bazen nasıl denir bilmiyorum ama "mastürbasyon" yapıyor sanırım, Örtüsü var bazen sıvı oluyor ve cinsel organı ıslak ve dışarda oluyor.

Kedinizin cinsi nedir ve kaç yaşında? Sanırım sıcaklardan dolayı bunalmış hayvan. Su kabına biraz buz koyun ve serin havada bulundurun kedinizi. Sıcaklar azalınca 1-2 aya hareketlenir kerata :D
Tekir (sokak kedisi)
Yaşı : 5 - 5.5 bize geldiğinde vücudu küçüçük kocaman kafası vardı şimdi kocaman vücudu ve kocaman kafası var :)

Bazen nasıl denir bilmiyorum ama "mastürbasyon" yapıyor sanırım, örtüsü var bazen sıvı oluyor ve cinsel organı ıslak ve dışarıda oluyor.

Tekir (sokak kedisi)
Yaşı: 5 - 5.5 bize geldiğinde vücudu küçüçük kocaman kafası vardı şimdi kocaman vücudu ve kocaman kafası var :)

Şöyle kaba bir bilgi vereyim sokak kedilerinin (aşısız, bakımsız, kendi başına sokakta yaşayan) ömürleri 7 yıl falan iken ev kedilerinin (aşılanmış, bakımları yapılmış, "kısırlaştırılmış") ömürleri ise 20 yıla kadar gidiyor. Kedinizin güzel bakım ile daha çok ömrü olabilir. Yeter ki doğru bir şekilde bakın. Kediniz sokak kedisi olduğu için kronik hastalık pek olmaz (cins kedilerde görünen, solunum zorluğu, eklem ağrıları vs. gibi hastalıkların olma ihtimali oldukça düşük) yeter ki gerekli özeni gösterin ömrü oldukça uzun olur. Beni dinleyin ilk fırsatta kısırlaştırın.

Şöyle kaba bir bilgi vereyim sokak kedilerinin (aşısız, bakımsız, kendi başına sokakta yaşayan) ömürleri 7 yıl falan iken ev kedilerinin (aşılanmış, bakımları yapılmış, "kısırlaştırılmış") ömürleri ise 20 yıla kadar gidiyor. Kedinizin güzel bakım ile daha çok ömrü olabilir. Yeter ki doğru bir şekilde bakın. Kediniz sokak kedisi olduğu için kronik hastalık pek olmaz (cins kedilerde görünen, solunum zorluğu, eklem ağrıları vs. gibi hastalıkların olma ihtimali oldukça düşük) yeter ki gerekli özeni gösterin ömrü oldukça uzun olur. Beni dinleyin ilk fırsatta kısırlaştırın.
Kısırlaştırmak yerine çiftleştirsem ne olur ?

Kısırlaştırmak yerine çiftleştirsem ne olur?

Kediniz kızgınlık döneminde pencereden balkondan atlayabilir. Kedinizin bir yavrusu olmasını çok fazla istiyorsanız çiftleştirip öyle kısırlaştırın fakat kısırlaştırmamak hayvanın yaşam kalitesini düşürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı