Kedimi köpek ısırdı

Ne rastlantısı yav dümdüz üzerine koşuyorlar :D kampa gidiyorum gece 30 tanesi uluyor uyutmuyor. 1 ay önce arkadaş kaçacağım derken takıldı düştü 1200 liralık ray-ban gözlük parça pinçik oldu ben daha yararını görmedim sokak köpeklerinin.

Sonra hayvan sevgisinden bahesederler bana yok onlar bizim can dostlarımız vs. Yav arkadaşım senin huzurunu bozduktan sonra can dostun olsa ne yazar bunu hayvan fanatiklerine söylemek lazım.

Sonra hayvan sevgisinden bahesederler bana yok onlar bizim can dostlarımız vs. Yav arkadaşım senin huzurunu bozduktan sonra can dostun olsa ne yazar bunu hayvan fanatiklerine söylemek lazım.
Sokak kedileri ölse öldürülse umurlarında olmaz. Hayvan sevgisi ile alakası yok, tamamen ilgi çekme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mama lobisi ve hayvan taparlara söylemek lazım. Köpeğin, kedinin yeri sokak değildir. Üstlerinden para kazanıp Mercedes alarak tatile giden sahte hayvan koruyucuları daha geçenlerde ifşalandı. Bu başıboş itler yaşlılara, engellilere zarar vermesin dikkat edilsin diye Havrita diye harika bir uygulama çıkartıldı 2017 den kalan fotoğraflar ile suçsuz bir uygulamayı kapattırdılar.

Bizim ülkemizde bir köpek sorunu var zaten. Geçen okuldan dönerken, kuduz galiba, bir köpek bana dik dik baktı. Sonra üstüme doğru koştu. Ben o an öyle bir depar attım ki, hayatımda belki bir daha o kadar hızlı koşamam. Bazısı kediyi öldürüyor, bazısı insana saldırıyor. Geçen köpekten kaçan kıza araba çarpmıştı. Bazıları da havalı görünmek için pitbull besliyor. Bir yararını ben göremiyorum köpeklerin. Bizim üst komşu da bir köpek almış, koskocaman. Biraz daha büyüse benim kadar olacak neredeyse. Köpek bakabilirsin de, pitbull olmaz. Aşırıya kaçıyorlar. Bu köpekleri barınakların alması lazım.

Şimdi sokaklardaki hayvanların durumu biraz ilginç, tek tek incelemek gerekirse;
-Köpekler = köpekler tekil halde uysal bile olsa sürü haline gelince tehlikeli olabilirler, bu yüzden "tek başına çok sevimli olsa da, size kendini sevdirse" de 7-8 köpeğin peşine takılınca o sevimli "yavrucak", sürünün liderinin peşinde sağa sola saldırır hale geliyor. Bu yüzden sokak köpekleri gerçekten büyük tehlike oluşturuyor. O yüzden sokaklarda bulunmamaları gerekiyor.
-Kediler = kedilerin işi biraz karışık, kediler birçok küçük memeliyi ve kuşu avlar, bu yüzden bir denge gerekiyor, mesela tamamen toplanırsa sokaklarda sık sık fare sürüleri görülmeye başlanabilir, fakat fazla beslenip sayılarını arttırısanız da kuş namına bir şey bırakmazlar. Bu yüzden abartılmadan beslenmeli, çünkü ne kadar çok beslenirse o kadar çoğalırlar. Fakat kediler insanlara saldırmadığı ve sürü oluşturup tehdit oluşturmadığı için köpekler kadar büyük sorun değiller, ayrıca zaten birçok şehirde kuş kalmadığı için kuş nufusuna da bir etkisi olmayacaktır.
Görüldüğü gibi sokaklarda bulunan sadece köpekler ciddi bir tehlike, bu yüzden belediyelerin ortaklaşa hareketi ile büyük bir kısırlaştırma operasyonu ile nufus artışları kontrol altına alınmalı, parça parça yapılan kısırlaştırmanın bir faydası yok.

Algı için açılan bir konu gibi düşündüm ama öyle değilse cidden çok acı, geçmiş olsun. Köpeklerin yeri sokaklar değil falan demeyeceğim arkadaşlar gerekli cevapları vermiş zaten.

Sen şeyini kaşıyarak rahatça yürüyebilmek ve doğaya sırf zarardan başka bir şeyi olmayan kişi için bütün sokaktaki köpekleri topla ve öldür öyle mi oldu paşam başka ne istersiniz. Bunun çözümü olacaksa öldürmeden olacak öyle toplayıp uyutulsun demek ile olmuyor senin ne üstünlüğün var onlardan ?.

Geri
Yukarı