Kedimin ısırığı beni hasta yapabilir mi?

Enoli1

Hectopat
Daha fazla  
Kedim british kedi ve en son dışarıya 1 sene önce falan çıktı. İlk aldığımızda gözlerinden yeşil bir sıvı falan akıyordu çok hastaydı daha sonra çabucak iyileşti arada sırada art arda 5-6 hapşuruyor hızlıca çok nadiren. Daha önce kedi beslemediğim için aşı gerekliliğini falan bilmiyordum hiç de aşı yaptırmadık. Isırmasından ve tırmalamasından hastalık kapabileceğimi öğrendim. Bunu yaşamamak için kedimi dışarı çıkarmamam yeterli oluyor mu yoksa aşı kesinlikle gerekli mi?

Benim kedilerden biri haftada 1 ısırıyor beni bazen tırmık atıp kanatıyor 2 senedir birşey olmadı bana
Aynen benide çok fazla kanattığı oldu hatta geçenlerde elimin ortasından kocaman bir çizik attı 3-4 haftada geçmişti izi fakat hiçbir şey olmadı ama yinede bilgileneyim dedim.

Aynen benide çok fazla kanattığı oldu hatta geçenlerde elimin ortasından kocaman bir çizik attı 3-4 haftada geçmişti izi fakat hiçbir şey olmadı ama yinede bilgileneyim dedim.
Yani ev kedisiyse dışarda diğer kedilerle temas etmiyorsa birşey olmaz ama gene de aşılarını yaptır bizim ülkede senede 1 aşı yapın diyorlar ama başka ülkelerde 3 senede 1 yapıyorlar aşıları.

Hocam aşı yaptırmama sebebiniz nedir acaba? Yani gözlerinden yeşil bir sıvı akan kediyi veterinere götürdünüz mü? Yoksa kendi kendine mi iyileşti diye kendinizi avutuyorsunuz?

Geri
Yukarı