Kedinin aşılarının gecikmesi sorun yaratır mı?

okaner

Picopat
Merhaba arkadaşlar. benim 2 tane kedim var 3 aylıklar 2 3 hafta oldu alalı daha aşılarını yaptırmadım aşı fiyatları da çok pahalı. 4 5 aylık olduğunda yaptırsam bir şey olur mu?

Dosya Ekleri

• 16953821041726137516152649516802.jpg
    16953821041726137516152649516802.jpg
    118,2 KB · Görüntüleme: 49
Merhaba arkadaşlar. benim 2 tane kedim var 3 aylıklar 2 3 hafta oldu alalı daha aşılarını yaptırmadım aşı fiyatları da çok pahalı. 4 5 aylık olduğunda yaptırsam bir şey olur mu?
Hocam yaptırın uzatmayın aşı süresini. Kediler evdeyken ve dışardayken sorun çıkarmazlar. En basitinden sizi tırmalasalar bile kuduz aşısı yaptırdığınız için güvende olurlar.

Taşıyıcı olabilirler, birinde bir şey olup diğerinde olmayabilir. Eğer evde başka bir hayvan ile ya da sokak ile bağlantıları yok ise pek sorun olmaz. Gözlemleyin, davranışlarında iştahlarında oyunlarında v.s bir sorun görürseniz mutlaka veteriner ile iletişime geçin. Belki hiçbir zaman aşı olmayacaklardır eğer imün sistemlerini etkileyen bir hastalık taşıyorlar ise.

Aşıların yaptırılması önemli. Köpeğim var aşılarını her seferinde takvimine göre yaptırıyoruz. Parazitler ve öbür hayvan hastalıklarından korunması için. Olabildiğince kısa sürede yaptırın.

Kediler evdeyken ve dışardayken sorun çıkarmazlar. En basitinden sizi tırmalasalar bile kuduz aşısı yaptırdığınız için güvende olurlar.
Afedersin de bu ne demek? Durup dururken niye kuduz aşısı olsun adam? Saçmalamışsınız.

Aşılar önemli. Pahalı evet ama işte yapacak bir şey yok. Gücünüz kadar besleyeceksiniz.

Evet çok önemli, sakın aksatmamaya çalışın. Özellikle iç ve dış parazitler çok çok önemli.

Eğer aşılar gecikirse fip hastalığına yakalanma durumuda artar. Kediler konusunda bayağı bilgiliyim, herhangi istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Yıllardır kedi beslerim şu an 6 tane yetişkin kedim var.

Kediler için dedim. Dikkatli okumamışsınız.
Kuduz aşısı bizi kuduzdan korumak için biliyorsun, kedinin bir insandan kuduz kapması zor.

Hayır, şu cümle ne demek: "Kediler evdeyken ve dışardayken sorun çıkarmazlar." Ben hiç bir şey anlamadım. İçeride ve dışarıda sorun yoksa, nerede var? Ne demek bu.. yandı beynim... offf..

Yeni konular

Geri
Yukarı