Kedinin cips yemesinde sorun var mı?

ninjaour

Femtopat
Daha fazla  
Sade cips açtığımda gelmez baharatlı Doritos, patos görsün koşa koşa masama çıkıp yemek için gelir. Hayvanlara böyle şeylerin verilmesinin zararlı olduğunu biliyorum ve uzaklaştırıp başka yere koyuyorum. Sonra arkama dönüp baktığımda bana küçük emrah gibi cipse bakıyor artık dayanamayıp 1-2 tane veriyorum o da maşallah benden iyi çıtırdatarak yiyor. Bunun zararı var mıdır?

Her gün düzenli 1 avuç tüketmediği sürece sorun yok. Yani haftada 1-2 kere, siz cips yerken denk geldikçe verdiğiniz 1-2 parça cips önemli olmayacaktır. Aslına bakarsanız insanlarla kıyaslamak pek doğru olmaz fakat bizlerin de her gün cips yemesi (ölçüsüzce) ne kadar yanlışsa bir kedinin de tüketmesi bir o kadar yanlış. Kaldı ki kedi bünyesi insanla eş tutulamaz, yani siz haftada 1-2 kere cips yiyorsanız yediğinizde 1 cipsi 3-4 kere bölerek yavaş yavaş verseniz yeterlidir.

Benim kedi Lays severdi ; 5 adet verirdim arada bir , çok iştah ile yerdi . Veterinere sormuştum az verirsen ( çok yağlı olmadığı sürece ) bir zararı olmaz ama genellikle ishal yapıyormuş.

Geri
Yukarı