Kedinin mobilyaları tırmalaması nasıl engellenir?

onurdd1

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir kedi sahiplenmeye karar verdim. Fakat mobilyalara hiçbir şekilde zarar vermemesi lazım. Bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan?

Ona tırmalaması için oyuncak alabilirsiniz ama asla kesinlikle tırmalamasını engelleyeceğinizin garantisi yok.

Arkadaşlar ben bir kedi sahiplenmeye karar verdim. Fakat mobilyalara hiçbir şekilde zarar vermemesi lazım. Bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan?

Tirmalama tahtasina alistirabilirsin ama kedi siz yokken yine tirmalayabilir bunun icin en az zarar almasi icin durmadan tirnaklarini kesinki mobilyalar cok fazla zarar gormesin.

Bunun tamamen çözümü yok ama tırmalayabileceği alternatif bir oyuncak almanız lazım. Sağlam bir şey olmalı sallanmamalı tırmalarken. Tırnakları düzenli kesilmeli. Kesin çözüm ise mobilyaların olduğu odaya girmesine izin vermemeniz.

Mobilyasız bir odaya kapatabilirsiniz fikrimce siz evde yokken, eğleneceği sevdiği şeyleri yanına koyun. Tabii küçükken tırmalama oyuncaklara alıştırmadıysanız yapın.

Arkadaşlar zaten aklıma tırmalama tahtası vb. şeyler vardı benim bu konuyu açma amacım başka ne yapabilirim ama genel olarak bir çözüm.

Geri
Yukarı