Kedinin rahminden yeşil bir sıvı geliyor

Gidin bir götürün, kediniz doğum yaptı mı? Yaptıktan sonra mı oldu? Doğumu nerede yaptı?

Kısırlaştırma hayvanın doğurma isteğini öldürüyormuş, doğrumu?
Hocam doğum yapmadı. Çiftleşme sonrası oldu.

İnternet üzerinde erkek kedi enfeksiyonlu ise çiftleşme sırasında dişiye de geçiyormuş yazıyor.
Erkek kediyi en az 6 kedi sahibinin kedisi ile çiftleştirmiştik...

Bir yerde duyduğuma göre bölge de etki ediyormuş. Yani doğum yaptığı yeri. Bu doğru mudur? Tavşanlar için duymuştum, kediler için ne kadar doğrudur bilemiyorum.
Doğru olduğunu pek zannetmiyorum ama o kadar fazla bir bilgim yok, veterinerime sorduktan sonra tekrardan güncellerim.

Hocam doğum yapmadı. Çiftleşme sonrası oldu.

İnternet üzerinde erkek kedi enfeksiyonlu ise çiftleşme sırasında dişiye de geçiyormuş.
Erkek kediyi en az 6 kedi sahibinin kedisi ile çiftleştirmiştik...

Bünyesi kaldırmamıştır diyeceğim fakat yanlış bilgi de vermek istemiyorum. En doğru bilgiyi veteriner verir.

Aileme olayın ciddiyetini hiçbir şekilde anlatamıyorum. Pyometra olabilir diyorum, ölüme sebep verici şeyler olabilir diyorum, yok. Geçer diyorlar. İnsanlardada oluyor bu diyorlar. Ya sanki bu insan!

Zaten hiçbir şeyde inanmıyorlar bana.

Aileme olayın ciddiyetini hiçbir şekilde anlatamıyorum. Pyometra olabilir diyorum, ölüme sebep verici şeyler olabilir diyorum, yok. Geçer diyorlar. İnsanlardada oluyor bu diyorlar. Ya sanki bu insan!

Zaten hiçbir şeyde inanmıyorlar bana.
Veteriner yakınsa yürüyerek git babandan para alırsın.Güncelleme:Tabii yaşın büyükse.

Geçmiş olsun hocam, iyileşecek mi?😔
Hocam ameliyat ettiler. Kısırlaştırdılar. Serum verdiler evde kediye serum vermemiz için ama kedi damar yolu ile oynadığı için hafif oynamış sanırım. Verirken kan falan çıktı. Sonra serumu çıkartamadık ve damar yolu çıktı. Sürekli kan geliyordu, yara bandı yapıştırdık. Sonra 20 dakika sonra kedi yara bandını çıkardı. Ama iyileşmişti. 2. gün serum veremeyeceğimizden dolayı iğne ile verdik. Gözümün önünde kediye iğne batırılması biraz garip oldu. Açıkcası şuan oynuyor falan. Gayet mutlu.
1617567660585.png

Hocam zor olsa da iyi ki kısırlaştırılması yetmiş, daha kötüsü olabilirdi... Tekrardan geçmiş olsun, hocam. Sağlıklı, eğlenceli günler dilerim.

Geri
Yukarı