Kedinin rahminden yeşil bir sıvı geliyor

batuhan_n

Decipat
Kedinin rahim kısmında yeşil bir sıvı oluşuyor. Uzun ve ince gibi. Orayı hep yalıyor. Kendisi önceki hafta çiftleşti.

Ne olabilir?

Hocam kedi orayı yalıyorsa toksin bir şey olma ihtimali düşük gibime geliyor fakat bir hayvan uzmanı olmadığım için emin değilim. Yâni hayvanlar acı-kötü tatları alınca ne tepki verirler bilmiyorum.

Beni bilgilendirir misiniz?

Hocam kedi orayı yalıyorsa toksin bir şey olma ihtimali düşük gibime geliyor fakat bir hayvan uzmanı olmadığım için emin değilim. Yâni hayvanlar acı-kötü tatları alınca ne tepki verirler bilmiyorum.

Beni bilgilendirir misiniz?
Hocam pyometraymış. Acil gibi gözüküyor. Bugün götüreceğiz bakalım.

Ne yapayım demedim, ne olabilir dedim. Bilmiyorsan yazmayacaksın ve konuyu açmayacaksın. Kolay değil mi?
Seni de göz ardı ediyorum.

Hocam pyometraymış. Acil gibi gözüküyor. Bugün götüreceğiz bakalım.
Gidin bir götürün, kediniz doğum yaptı mı? Yaptıktan sonra mı oldu? Doğumu nerede yaptı?
Kedinizde Pyometra hastalığı oluşmuş, tedavi edilmezse hayatını kaybedebilir, büyük ihtimalle kısırlaştırma operasyonu yapılacak.
Kısırlaştırma hayvanın doğurma isteğini öldürüyormuş, doğru mu?

@batuhan_h hocam diğer kediden bir şey bulaşmış olabilir mi?

Gidin bir götürün, kediniz doğum yaptı mı? Yaptıktan sonra mı oldu? Doğumu nerede yaptı?

Kısırlaştırma hayvanın doğurma isteğini öldürüyormuş, doğru mu?

@batuhan_h hocam diğer kediden bir şey bulaşmış olabilir mi?
Evet doğru, çiftleşme zamanları geldiğinde çığlık atmıyorlar, fakat kısırlaştırma operasyonu kediniz için bir kötülük değil bir iyilik, benim kedim doğum yaptığı için rahmi yırtıldı ve ağır bir ameliyat sonrası bünyesi zayıfladı, şimdi her mamayı veremiyorum, genelde haşlanmış havuç ve tavuk içine bir ton vitamin ile veriyorum.

Evet doğru, çiftleşme zamanları geldiğinde çığlık atmıyorlar, fakat kısırlaştırma operasyonu kediniz için bir kötülük değil bir iyilik, benim kedim doğum yaptığı için rahmi yırtıldı ve ağır bir ameliyat sonrası bünyesi zayıfladı, şimdi her mamayı veremiyorum, genelde haşlanmış havuç ve tavuk içine bir ton vitamin ile veriyorum.
Bir yerde duyduğuma göre bölge de etki ediyormuş. Yani doğum yaptığı yeri. Bu doğru mudur? Tavşanlar için duymuştum, kediler için ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı