Kediye laktozsuz süt içirmek

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar öncelikle iyi geceler. Bilirsiniz, kedilerin metabolizması süt ve süt ürünlerindeki laktozu parçalayamadığı için düzenli kullanımda bayağı sıkıtıntılar çekiyorlar. Geçen gün bir sefere mahsus ve deneme amaçlı kendim için ısıttığım ılık ve hafif şekerli sütten azıcık verdim ve gerçekten bayıldı. Hayatımda bir şeyi bu kadar severek ve isteyerek tükettiğini görmedim. Markette satılan ve üzerinde laktozsuz ibaresi bulunan sütlerden alsam ve 4-5 günde bir versem sıkıntı olur mu? Laktozsuz olması yine de tehlike teşkil eder mi acaba?

kendi kedimle yaşadığım tecrübeleri anlatarak cevap vereyim bu soruya. kedilere genel olarak bizim yediğimiz yiyecekleri vermek çok da iyi bir fikir değildir. kendi kedime sadece birkaç kere süt verdim o da ya laktozsuz ya da seyreltilmiş süt idi. onu sahiplendikten sonra çok korkak davranışlar sergilediği için alıştırmak amaçlı çok az miktarda vermiştim, daha önce de dediğim gibi insanların yedikleri şeyleri hiç yemeseler daha iyi. benim kedim insan yiyeceklerini hiç sevmediği için şanslıyım. onun yerine ödül maması veya yaş mama verebilirsin ancak yine ölçülü olmakta yarar var diş minesi yapabiliyor, çok sık kullanımında kilo artışı da yapar ancak su ihtiyacını karşılamakta iyidir.

İnek sütü olduğundan dolayı yine sorun çıkarır büyük ihtimalle. Ek olarak kedilere şeker sakın yedirmeyin, tabii ölmesini istemiyorsanız. Şekerli şeylere, keklere, çikolatalara bayılır gibi görünürler ama tatlarını alamıyorlar zaten. Ayrıca kedilere zararlı.

kendi kedimle yaşadığım tecrübeleri anlatarak cevap vereyim bu soruya. kedilere genel olarak bizim yediğimiz yiyecekleri vermek çok da iyi bir fikir değildir. kendi kedime sadece birkaç kere süt verdim o da ya laktozsuz ya da seyreltilmiş süt idi. onu sahiplendikten sonra çok korkak davranışlar sergilediği için alıştırmak amaçlı çok az miktarda vermiştim, daha önce de dediğim gibi insanların yedikleri şeyleri hiç yemeseler daha iyi. benim kedim insan yiyeceklerini hiç sevmediği için şanslıyım. onun yerine ödül maması veya yaş mama verebilirsin ancak yine ölçülü olmakta yarar var diş minesi yapabiliyor, çok sık kullanımında kilo artışı da yapar ancak su ihtiyacını karşılamakta iyidir.
Aslında şeker dahil hiç bir insan gıdası vermiyorum. Sadece bir sefere mahsus tepkisini ölçmek için verdim o kadar. Laktozsuz süt de sorun yaratıyorsa vermem tabii ki.

Süt vermenizi tavsiye etmem. Kusan kedi bile gördüm. Mama verin yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı