Araba çarpmış bir kediye aç bitir ve süt vermek zararlı mı?

Aorus

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar, Sokakta araba çarpmış kedi bulmuştum bizim binanın kapısında yatıyordu. Çok tatlıydı seviyordum karnı doysun diye insanlar salam paketleri bırakıyordu. Ben de yaklaşık 1 haftadır süt ile besliyordum. Sonra ise aç bitir ve gene süt koymuştum. Ama açbitiri ilk defa koydum. Acaba bir sorun olur mu çünkü salam ile kedi beslemişliğim azdır. Salamı köpekler üzerinde deniyordum. Cevaplarınızı bekliyorum dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kediye süt vermeyin. Hem besleyiciliği yok hem de ishal falan yapabilir. Aç bitir tarzı insanlar için yapılmış et ürünleri de vermeyin. Onlarda baharat ve tuz var. Kediler için zararlı. Sadece kedi maması ile beslemeye çalışın.

Bizim kediler domates yiyor bayağı kendileri yemek istiyor nenem salça yaparken posa sını yemeğe çalışıyorlardı.Ayrıca kek de yiyorlar.Çok abartmışsınız.Ayrıca araba çarptıysa durumu çok kötüyse veterinere götürün.

Ben kedime sosis alıyorum kıyma alıyorum ciger alıyorum ne alsam süpürüyor masallah cok seviyor. Süt de alıyorum lıkır lıkır iciyor. Sağlıklı kereta

İnsanlar da kola, alkol ve hazır gıda gibi sağlıksız ve zararlı şeyler tüketiyorlar. Sağlıklı görünüyorlar ama karaciğerleri bitiyor yavaş yavaş, böbrekler yaşlanıyor, kalp damar sağlıkları bozuluyor. Sonra birden ya da yavaş yavaş ölüyorlar. Kediler için de baharatlı ve insanlar için üretilmiş tuzlu yiyecekler zararlıdır. Bu şekilde beslemeye devam ederseniz normal şartlarda 15 sene yaşayacak olan kedi daha kısa ömürlü olacak ve muhtemelen bu saydığım hastalıklardan birinden dolayı birden hastalanacak ve bir şey yememeye başlayıp vefat edecek. @Sahin kirik

Geri
Yukarı