Kediye parfüm sıkılması sorun çıkartır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aleynosss

Picopat
Daha fazla  
Erkek kedi besliyorum bugün babaannem balık vermiş balık kokuyor kedim, benim de balık kokusuna hem alerjim var hem de iğreniyorum neyse işte banyo yapmayı falan da sevmiyor kedim önce ıslak mendille sildim baktım hâlâ balık kokuyor abimin parfümlerinden sıktım (biraz) bir şey olur mu ne yapacağım?

Hacı hangi akla hizmet böyle bir şey yaptın? Kediye parfüm mü sıkılır? Kullandığın ıslak mendil de normal alkollü ıslak mendilse gerçekten yazıklar olsun. Kediyi sorumlu birisine ver.

Bebek ıslak mendili al güzelce sil kediyi ya da duş aldır.
Ozur dilerim
Kediye parfüm sıkmak ne aklını mı kaçırdın sen!
Ozur dilerim

Kediler sürekli olarak kendilerini yaladığı için ıslak mendil veya parfüm vb şeyler kesinlikle ve kesinlikle yapılmamalı. Temizlenecekse su ile hafif üzerinden tüylerini ıslatıp tararsınız.

Kediler dünyadaki en temiz hayvanlardan. Balık koksa bile yalandıkları için en geç yarına zaten kokusu geçer.

Sorun olmadığını söyledi.

Kediler sürekli olarak kendilerini yaladığı için ıslak mendil veya parfüm vb şeyler kesinlikle ve kesinlikle yapılmamalı. Temizlenecekse su ile hafif üzerinden tüylerini ıslatıp tararsınız.

Kediler dünyadaki en temiz hayvanlardan. Balık koksa bile yalandıkları için en geç yarına zaten kokusu geçer.
Şimdi ne yapacagım peki kendini yalamaya çalışınca kafasını çeviriyor

Erkek kedi besliyorum bugün babaannem balık vermiş balık kokuyor kedim, benim de balık kokusuna hem alerjim var hem de iğreniyorum neyse işte banyo yapmayı falan da sevmiyor kedim önce ıslak mendille sildim baktım hâlâ balık kokuyor abimin parfümlerinden sıktım (biraz) bir şey olur mu ne yapacağım?
Veterinerlerde kedilere zarar vermeyen pet parfümleri var çok istiyorsan onlardan sık.

Kediyi yıkayacaksın başka çözümün yok bir daha da kediye sakın parfüm sıkma. Kediyi yıkamak için de tavsiye olarak altına havlu ser fayansın üzerine koyma kediyi o şekilde daha az rahatsız oluyorlar sıcak suyla iyice yıkadıktan sonra kurula havluyla ve uzaktan fön makinesini en düşük ayarda açarak.

Bazı kedi parfümü üreticisi olan markaların ürünleri içerisinde kimyasal maddeler de bulunabilmektedir. Bunlar ise direkt olarak kedinizin sağlığını riske atabilmektedir. Kedinizin parfümle teması ve burnu ya da gözüne parfümün sıkılması ise onun sağlığının zarar görmesine neden olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı