Kediye Photoshop nasıl yapılır?

whoiszen

Picopat
Dostlar sınıfımıza yeni bir kedi aldık. Daha yavru. İsmini hamido koyduk. Elimde birkaç tane fotosu var ve ismi hamido olduğundan dolayı Mercedes'le alakalı bir Photoshop yapmak istedim. Açıkçası gram bilgim yoktur. Eskiden telefondan yapıyordum ama bilgisayardan yapamadım. Aslında Photoshop yapan birine göre çok basit bir iş ama yapamadım. Kedinin kafasına Mercedes şapkasını oturtmak istedim ama dediğim gibi bu konularla pek bir bilgim olmadığı için yapamadım. Nasıl yapabilirim? Bilen birisi varsa yazabilir mi? Okunduğunda çok basit gibi geliyor ama benim sorunum şapkanın kenarlarını biraz daha uzatmaktı küçük geldiği için ama bulamadım. Bu arada hamido ile Mercedes ne alaka gibi derseniz aklıma hamiltondan geldi ara sıra hamido dendiği için. Yardım edebilecek biri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şapkanın ya png, arkası temiz hâlini bulacaksınız ya da seçim aracıyla kendiniz temizleyeceksiniz. Uzatma işine gelirse şapkayı ayrı bir katman olarak ayarlayın, ardından CTRL + T yapınca şapka seçimi oluşacaktır. Seçimin üzerine sağ tık yapın çarpıt diyin. Çarpıt ile resim üzerinde oynayabilirsiniz.

Ben photoshop' u bu adam sayesinde öğrendim 3 haftamı almadı öğrenmem. 166 video var kimi 2-3 dk kimi 20 dk. ilk 40 video yu izledikten ve uyguladıktan sonra temel olarak herşeyi yapabilir hale geleceksin. İleri manüplasyon teknikleri için de bu 166 video yu izledikten sonra çalışmanı tavsiye ederim bu videoların neredeyse tamamı photoshop araçlarının ne işe yaradığıyla ilgili.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Photoshop'u bu adam sayesinde öğrendim 3 haftamı almadı öğrenmem. 166 video var kimi 2-3 dk kimi 20 dakika ilk 40 video yu izledikten ve uyguladıktan sonra temel olarak her şeyi yapabilir hale geleceksin. İleri manüplasyon teknikleri için de bu 166 video yu izledikten sonra çalışmanı tavsiye ederim bu videoların neredeyse tamamı Photoshop araçlarının ne işe yaradığıyla ilgili.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler ama şu anlık sadece aklımdakini yapmak istedim genel olarak photoshopa çok bir merakım yok ama yine de teşekkürkler.

Şapkanın ya PNG, arkası temiz hâlini bulacaksınız ya da seçim aracıyla kendiniz temizleyeceksiniz. Uzatma işine gelirse şapkayı ayrı bir katman olarak ayarlayın, ardından CTRL + t yapınca şapka seçimi oluşacaktır. Seçimin üzerine sağ tık yapın çarpıt deyin. Çarpıt ile resim üzerinde oynayabilirsiniz.

Hocam farklı bir şapka buldum ama şapka fotoğrafa büyük geliyor sadece küçülteceğim ama bulamadım internetten hep yeniden boyutlandırma ile ilgili denmiş ama şu anki fotoğrafın boyutunu bilmiyorum onun yerine herhangi bir plugin gibi bir yardımcıyla küçültme oluyor mu?

Şapkanın ya PNG, arkası temiz hâlini bulacaksınız ya da seçim aracıyla kendiniz temizleyeceksiniz. Uzatma işine gelirse şapkayı ayrı bir katman olarak ayarlayın, ardından CTRL + t yapınca şapka seçimi oluşacaktır. Seçimin üzerine sağ tık yapın çarpıt deyin. Çarpıt ile resim üzerinde oynayabilirsiniz.

Yaptım hocam hamido için güzel durdu.

Dosya Ekleri

• Lewis hamido.png
    Lewis hamido.png
    907,8 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Hocam farklı bir şapka buldum ama şapka fotoğrafa büyük geliyor sadece küçülteceğim ama bulamadım internetten hep yeniden boyutlandırma ile ilgili denmiş ama şu anki fotoğrafın boyutunu bilmiyorum onun yerine herhangi bir plugin gibi bir yardımcıyla küçültme oluyor mu?
Boyutlandırmayı yine CTRL + T yapınca köşelerden ALT tuşuna basılı tutarak orantılı olarak yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı