Kediyi balkona koymak yanlış mı?

Valoy

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce kedi aldım. Annem aldı daha doğrusu. Annem işe gidiyor, ben de evdeyim ama kedi ile 7/24 uğraşacak bir insan değilim maalesef. Kedileri seviyorum ama her neyse. Genelde balkona koyuyorum. Bir kulübesi var. İçine sıcak su koyuyorum. Mamasını, suyunu falan koyuyorum. Uyuyor. Kalkınca miyavlıyor. Normal mi?

Günde en az 1 saat sarılıyorum, okşuyorum. Annem de işten gelince seviyor, bakıyor. Balkonum kapali, her tarafı cam. Sizce ona kötülük mü yapıyorum? Balkon da sıcak. Ders çalışıyorum, oyun oynuyorum, sohbet ediyorum ama gene de kedi ile az da olsa çok da olsa ilgileniyorum. Dediğim gibi, kedimi balkona koymakla kötü bir şey mi yapıyorum? Kedim 1.5 aylik. 1 haftadir bizimle.

Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce kedi aldım. Annem aldı daha doğrusu. Annem işe gidiyor, ben de evdeyim ama kedi ile 7/24 uğraşacak bir insan değilim maalesef. Kedileri seviyorum ama her neyse. Genelde balkona koyuyorum. Bir kulübesi var. İçine sıcak su koyuyorum. Mamasını, suyunu falan koyuyorum. Uyuyor. Kalkınca miyavlıyor. Normal mi?

Günde en az 1 saat sarılıyorum, okşuyorum. Annem de işten gelince seviyor, bakıyor. Balkonum kapali, her tarafı cam. Sizce ona kötülük mü yapıyorum? Balkon da sıcak. Ders çalışıyorum, oyun oynuyorum, sohbet ediyorum ama gene de kedi ile az da olsa çok da olsa ilgileniyorum. Dediğim gibi, kedimi balkona koymakla kötü bir şey mi yapıyorum? Kedim 1.5 aylik. 1 haftadir bizimle.

Neden kötü bir şey yapıyor olasın ki beleşçi suyunu içiyor mamasını yiyor.

Direk işkence yapıyorsun hayvana ben de kedi besliyorum hem de daha 1.5 aylık diyorsun o alev gibi ortamda bedeni zayıf düşerse öledebilir biliyor musun? Allahtan gölgelik olan kulübesi var dikkat edersen kedi o kulübeden dışarı hiç çıkmaz. Her zaman diyorum bakılabilecekse hayvan sahiplenmeli derhal evde uygun bir yer tahsis edilmeli kendi odana alabilirsin müsaitse balkona tuvalet kabıyla kumunu koyarsın.

Balkon dediğiniz gibi kapalıysa ve ortam hayvana uygunsa sıkıntı yok. Ama sadece balkonda besleyeceksen hiç besleme. Küçücük alan eziyet olur onun için. Sonuçta akvaryumda balık beslemiyorsun.

Evcil hayvan alıyorsanız aileye yeni biri geliyor gibi düşünmelisiniz. Uğraşacak biri olun ya da olmayın sorumluluğunu almışsınız artık. Evde mümkün olduğunca çok odaya giriş çıkış izni olması lazım. Hayatı boyunca balkonda yaşayacak hali yok. Ayrıca balkonda ne kadar hareket edebilir ki. En mantıklısı yaşayabileceği bir ortam kurmak, yapamıyorsanız yapabilecek birine sahiplendirmek.

Arkadaşlar balkonum bayağı büyük ve kumu suyu maması her şeyi dahil. Miyavladigi zaman alıyorum kucaklıyorum oynuyorum oyuncakları var ama dediğim gibi 7/24 bakamıyorum 18.00 e kadar ama 18.00 den sonra saat 1 e kadar beraberiz akşamları sıcak su koyuyorum ama sabahlari zaten serin oluyor teşekkür ederim genede

Geri
Yukarı