Kediyi gece odaya kapatmak sorun olur mu?

Scotish almasaydınız keşke. Üretilmemesi gereken bir tür. Belirli bir zamandan sonra eklem ağrıları oluyor onların :( Konuya gelince, ben bir sorun görmüyorum. Ortam loş ise karanlıktan korkuyor olabilir yavru ise. Küçük bir gece lambası ile destekleyebilirsiniz.

Kedi dediğin hoplar, ZIP'lar, koşar, ses yapar, her şeyi yapar. Bunun sorumluluğunun bilincinde olup almalıydın. O hayvanın enerjisini atmaya ihtiyacı var. Küçücük bir odada bunu yapamayacağına göre bu bir eziyet olurdu. Kediler gececildir onun size uyum sağlamasını beklemeyin. Siz ona uyum sağlayın ve hayatınızda bir şeyleri değiştirin. Alltan almaya çalışın.

Scotish almasaydınız keşke. Üretilmemesi gereken bir tür. Belirli bir zamandan sonra eklem ağrıları oluyor onların :( Konuya gelince, ben bir sorun görmüyorum. Ortam loş ise karanlıktan korkuyor olabilir yavru ise. Küçük bir gece lambası ile destekleyebilirsiniz.

Scottish konusunda büyük bir bilgi yetersizliği var ve kulaktan kulağa dolaşıyor. Doğru bir çiftleşmeden ortaya çıkan yavrulardan hiçbiri eklem ağrısı çekmez. Scottish fold cinsi kediler birbirleriyle çiftleşirse bu sorun doğar. Bu cins diğer dik kulaklı İngiliz cinsleriyle çiftleşmelidir ve normali de bu şekilde üretilir.

Kedi dediğin hoplar, ZIP'lar, koşar, ses yapar, her şeyi yapar. Bunun sorumluluğunun bilincinde olup almalıydın. O hayvanın enerjisini atmaya ihtiyacı var. Küçücük bir odada bunu yapamayacağına göre bu bir eziyet olurdu. Kediler gececildir onun size uyum sağlamasını beklemeyin. Siz ona uyum sağlayın ve hayatınızda bir şeyleri değiştirin. Alltan almaya çalışın.
Arkadaşım adam zaten hayvanın her bir ihtiyacını karşılıyor. Zaten gündüz ilgileniyorum da demiş. Hayvan duyarı kasmasanız şöyle ciddi ciddi. Gece gözetimi dışındayken ne olacağını ne bilsin adam? Her gece biri uyumayıp nöbet mi tutsun? Oda da genişmiş zaten hiç bir sorun olmaz. Kedi alışır bir müddet sonra.

Arkadaşım adam zaten hayvanın her bir ihtiyacını karşılıyor. Zaten gündüz ilgileniyorum da demiş. Hayvan duyarı kasmasanız şöyle ciddi ciddi. Gece gözetimi dışındayken ne olacağını ne bilsin adam? Her gece biri uyumayıp nöbet mi tutsun? Oda da genişmiş zaten hiç bir sorun olmaz. Kedi alışır bir müddet sonra.
Nöbet tutmayacak, evi onun için güvenli hale getirecek. Doğru tavsiyeyi vermek ne zamandan beri duyar oldu?

Nöbet tutmayacak, evi onun için güvenli hale getirecek. Doğru tavsiyeyi vermek ne zamandan beri duyar oldu?
Ne güzel ezbere konuşuyorsunuz. Hiç kedi beslediniz mi acaba? Kedinin davranış potansiyelini biliyor musunuz?

Hocam bizim de zamanında scootish kedimiz vardı. Gece herkes yatacağı zaman odalarının kapısını kapatırdı evi ona bırakırdık. Bazen de gece lambası yakıp gece onun mırıldanmasıyla uyurdum yanımda hatta kafamda uyuyakalırdı. Odaya kapatmanızı hiç ama hiç tavsiye etmem. Zaten bir uzmana sorduğunuzda da tavsiye etmez yüksek ihtimal. Azıcık empatiyle anlaşılıyor zaten :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Girmesini istemediğin odaların kapısını kapat. Oturma odasının ve koridorların kapısını açık bırak. Bir yerde ona yuva hazırlayabilirsin. Mümkünse sarı küçük ampul yak koridora. Korkmaz.

Eğer kedinin böyle yaşamasına izin verecekseniz ya sahiplendirin ya da en kısa zaman içinde çözüm bulmaya çalışın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne güzel ezbere konuşuyorsunuz. Hiç kedi beslediniz mi acaba? Kedinin davranış potansiyelini biliyor musunuz?

Asıl senin kedinin ksinden haberin yok. Ne potansiyalinden bahsediyorsun? Scottish kedi cinsleri arasında en sakin olanıdır. Arkadaşınki yavru olduğu için hareketli. O kadar ezbere konuşuyorsun ki, 0 bilgi gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı