Keenetic Carrier DSL AC1200 vs Tenda V12

• Konuyu başlatan okan04
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 613

okan04

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar altyapım 75 hızında VDSL destekliyor. Bütçeyi 1500 TL'ye kadar çıkarttım, ileride fiber gelirse bunu kullanabilir miyim?

Tenda V12 alınır mı bunun yerine?

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride gigafiber veya 100 Mbps üzerinde bir fiber altyapı gelme ihtimali varsa Carrier DSL almamalısın. Bundaki WAN ve LAN portları maksimum 100 Mbps destekliyor. Tenda V12 1000 Mbps destekler. Öte yandan Carrier DSL'de MU-MIMO ve Hüzmeleme gibi Wi-Fi performansını arttıran özellikler yok gibi gözüküyor. Tenda V12'de bunlar var.

Ben 1,5 yıldır Tenda V12 kullanıyorum. Yazılımındaki birkaç kusur dışında şikayetim olmadı. Wi-Fi menzilinden çok memnun kaldım. Kullanan veya kullanmayan pek çok kişi Keenetic önerir sırf yazılımı yüzünden. Ancak geri kalan özellikleri ile fiyatı kıyaslandığında pahalı ve boş kalıyor.

Tenda V12 çok iyi demiyorum ama bu kıyaslamada kesinlikle bana daha mantıklı geldi. Ben de aynı cihazla 75 Mbps VDSL internet kullanıyorum şu an.

Son düzenleme:
İleride GigaFiber veya 100 Mbps üzerinde bir fiber altyapı gelme ihtimali varsa carrier DSL almamalısın. Bundaki WAN ve lan portları maksimum 100 Mbps destekliyor. Tenda V12 1000 Mbps destekler. Öte yandan carrier DSL'de mu-mımo ve hüzmeleme gibi Wi-Fi performansını arttıran özellikler yok gibi gözüküyor. Tenda V12'de bunlar var.

Ben 1,5 yıldır Tenda V12 kullanıyorum. Yazılımındaki birkaç kusur dışında şikayetim olmadı. Wi-Fi menzilinden çok memnun kaldım. Kullanan veya kullanmayan pek çok kişi Keenetic önerir sırf yazılımı yüzünden. Ancak geri kalan özellikleri ile fiyatı kıyaslandığında pahalı ve boş kalıyor.

Tenda V12 çok iyi demiyorum ama bu kıyaslamada kesinlikle bana daha mantıklı geldi. Ben de aynı cihazla 75 Mbps VDSL internet kullanıyorum şu an.

ZyXEL VMG3625-T50b​

hocam bu nasıldır?​

Yeni konular

Geri
Yukarı