Keenetic Carrier DSL vs Keenetic Hero DSL

sdkozmnt

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki modemden hangisini almak daha mantıklı olur? Karşılaştırınca arada fazla bir fark göremedim ben fiber internet dışında. Ayrıca arada 2700 TL gibi bir fiyat farkı var. Sizin düşünceleriniz neler? Şimdiden teşekkürler.

hocam bende fiber int yokta bunun peak modeli var o nasıl?
Hocam, o kadar para harcayacak kadar iyi bir şeye gerek var mı? 9 adet gigabit portu lazım mı mesela? Bende VDSL2 alt yapı (75 mbps) var ve Keenetic Extra DSL kullanıyorum, aynı anda 8-9 cihaz bağlı Wi-Fi ve kablo ile, yetiyor. (Carrier ile Extra DSL aynı özelliklere sahip).

Hocam, o kadar para harcayacak kadar iyi bir şeye gerek var mı? 9 adet gigabit portu lazım mı mesela? Bende VDSL2 altyapı (75 Mbps) var ve Keenetic Extra DSL kullanıyorum, aynı anda 8-9 cihaz bağlı Wi-Fi ve kablo ile, yetiyor. (Carrier ile Extra DSL aynı özelliklere sahip).

Peki bu carrier DSL sanırım güncel olan modem extra DSL'e göre değil mi?

Peki bu carrier DSL sanırım güncel olan modem extra DSL'e göre değil mi?
Hocam konu geç biraz ama yazayım yine de.
Öncelikle Carrier ile Extra donanımsal olarak aynılar. Carrier modelini Extra modelinin güncel hali olarak düşünebilirsiniz. Carrier almanızı tavsiye ederim yine güncel bir model olduğu için.
Peak modeli ise ev kullanıcıları için oldukça fazla üst düzey ve abartı bir modem. Daha çok iş yerinde kullanmak amacıyla üretilmiş bir modeldir. Olayı ise 8 adet Gigabit portu ve 1 adet Gigabit WAN portu olması. Ethernet fazlalığının sebebi yine 6-7 tane bilgisayara tek seferde bağlanmak ve yanınea yazıcıları vs. bağlamak için. Eğer evde kullanılacak bir mode arıyorsanız ve özellik olarak da Peak DSL gibi sağlam olsun istiyorsanız Hero DSL tavsiyemdir ama piyasada artık bulunmadığından 4000 TL dolaylarında fiyata sahipler. Şu an Hopper modellerü geldi. DSL modellerini bekliyorum. Bakalım gelecekler mi...

Geri
Yukarı