Asus DSL-AC55U vs Keenetic Hero DSL

LazJedi

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. TurkNet 100/8 Mbps internet hizmeti alıyorum. Halihazırda DSL-N16 kullanıyorum. Modem sapıtmaya başladığı için yenileme kararı aldım. Asus DSL-AC55U ile Keenetic Hero DSL arasında kaldım.

Keenetic genel olarak çok fazla övülüyor ve bu beni korkutuyor. Asus ise bildiğimiz gibi. DSL-AC55U ile N16'nın yazılımı aynı. Aynı sorunları yaşama ihtimalim var diye düşünüyorum. Öte yandan Keenetic yazılımsal olarak fazlasıyla kişiselleştirilebilir. Ne kadar stabil bilmiyorum.

Sorun yaşamak istemiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Ben Keenetic Extra DSL kullanıyorum ve gayet memnunum. Keenetic'in yazılımı genel olarak epey stabil. Ayrıca arayüzü de gayet modern.

ASUS DSL-AC55U modeli DSL-N16 ile aynı yazılım sürümüne güncellenmiş görünüyor (sürüm 979). Fakat ASUS, yazılıma Keenetic kadar ağır önem vermiyor. Keenetic ise sık sık Firmware güncellemesi yayınlıyor.

ASUS'un arayüzü bildiğimiz klasik arayüz. 2013'ten beri güncellenmiyor. Keenetic'in arayüzü ise modern arayüz anlayışına sahip.

ASUS DSL-AC55U ve Keenetic Hero DSL arasında kaldıysanız Keenetic Hero DSL öneririm. Mesela ASUS'un kullandığı Download Master aracı çok sıkıntılı ve kötü. Keenetic ise Torrent istemcisi olarak Transmission kullanıyor, ki gayet kaliteli bir istemcidir kendisi.

Keenetic Hero DSL tavsiye ediyorum. Extra DSL kullanan birisiyim ve tekrar bir modem veya Router ürünü alacaksam Keenetic alırım.

Ben Keenetic Extra DSL kullanıyorum ve gayet memnunum. Keenetic'in yazılımı genel olarak epey stabil. Ayrıca arayüzü de gayet modern.

ASUS DSL-AC55U modeli DSL-N16 ile aynı yazılım sürümüne güncellenmiş görünüyor (sürüm 979). Fakat ASUS, yazılıma Keenetic kadar ağır önem vermiyor. Keenetic ise sık sık Firmware güncellemesi yayınlıyor.

ASUS'un arayüzü bildiğimiz klasik arayüz. 2013'ten beri güncellenmiyor. Keenetic'in arayüzü ise modern arayüz anlayışına sahip.

ASUS DSL-AC55U ve Keenetic Hero DSL arasında kaldıysanız Keenetic Hero DSL öneririm. Mesela ASUS'un kullandığı Download Master aracı çok sıkıntılı ve kötü. Keenetic ise Torrent istemcisi olarak Transmission kullanıyor, ki gayet kaliteli bir istemcidir kendisi.

Keenetic Hero DSL tavsiye ediyorum. Extra DSL kullanan birisiyim ve tekrar bir modem veya Router ürünü alacaksam Keenetic alırım.
Tavsiyen için teşekkür ederim. Başta Hero DSL almaya karar vermiştim ama N16'daki hatalar kendiliğinden çözüldü. Telekom ve TurkNet ekipleri beni yanılttılar. :) Şimdilik yeni modeme geçmemeye karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı