Çözüldü Keenetic Extra DSL 2.4 GHz ve 5 GHz ayırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlackeagLee

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Keenetic Extra DSL kullanıyorum. Ben 2.4 ve 5 GHz bandlarını ayrı ayrı görmek istiyorum. Onu nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz? PC'ye Wi-Fi ile bağlanıyorum çünkü PC'den sadece 5 GHz bandından bağlanmak istiyorum.

Çözüm
İkisine de aynı isimi girmek yerine farklı isimler koyun.

Mesela 2.4 GHz için isim_2.4, 5 GHz için isim_5.
Sadece birini değiştirseniz olur, aynı olmamaları yeterli.
İkisine de aynı isimi girmek yerine farklı isimler koyun.

Mesela 2.4 GHz için isim_2.4, 5 GHz için isim_5.
Sadece birini değiştirseniz olur, aynı olmamaları yeterli.

Çözüm
Öyle yaptım ama Wi-Fi taramasında yine göremiyorum 5GHz yaptığım ağı.

Bilgisayarınızın 5GHz desteklediğinden emin misiniz?
Bilgisayarınızın Wi-Fi kartı nedir?

5 GHz destekleyen diğer cihazlarda da mı görünmüyor?

Bilgisayarınızın 5GHz desteklediğinden emin misiniz?
Bilgisayarınızın Wi-Fi kartı nedir?

5 GHz destekleyen diğer cihazlarda da mı görünmüyor?

TP LİNK TL-WN7200ND Wi-Fi kartı kullanıyorum. Ayrıca hiçbir telefondan 5GHz ağını göremiyorum. iPhone 11 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TP LİNK TL-WN7200ND Wi-Fi kartı kullanıyorum. Ayrıca hiçbir telefondan 5GHz ağını göremiyorum. iPhone 11 kullanıyorum.

Adaptörünüz 5 GHz desteklemiyor, bilgisayarınızdan 5 GHz ağlarını göremezsiniz.
iPhone cihazınız ile bağlanabilirsiniz bir tek.

Band Steering özelliğini kapatıp 5 GHz ağının ismini farklı yaptığınızda çalışması gerek.

Eğer hala olmuyorsa Wi-Fi ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
(Ağ ismi ve şifresini sansürleyebilirsiniz.)

Adaptörünüz 5 GHz desteklemiyor, bilgisayarınızdan 5 GHz ağlarını göremezsiniz.
iPhone cihazınız ile bağlanabilirsiniz bir tek.

Band steering özelliğini kapatıp 5 GHz ağının ismini farklı yaptığınızda çalışması gerek.

Eğer hala olmuyorsa Wi-Fi ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
(Ağ ismi ve şifresini sansürleyebilirsiniz.)

Wi-Fi aglarinin ismini değişince otomatikman band steering devre disi kalıyor zaten.

Dosya Ekleri

• 66098EFB-2936-4564-B59F-2D7D0FD9D1A5.jpeg
    66098EFB-2936-4564-B59F-2D7D0FD9D1A5.jpeg
    276,4 KB · Görüntüleme: 151
Wi-Fi aglarinin ismini değişince otomatikman band steering devre disi kalıyor zaten.

5 GHz ağın iPhone 11'de görünmemesi için pek bir sebep göremiyorum açıkçası.

5 GHz ağda kanal değişimi yaptınız mı?
Yüksek kanallara geçirdiyseniz radar taraması yapar ve çevrede hava durumu radarı vs. yoksa başlar.
Yüksek kanallarda herhangi bir radar gibi sinyal gördüğü anda başlamayı reddeder.
Radar taraması da çok uzun sürüyor.

5 GHz kanal ayarını 36 yapın.

Gelişmiş ayarlarda da sorun yoksa modemi ve telefonu yeniden başlatmak çok klasik olacak ama deneyebilirsiniz.

5 GHz ağın iPhone 11'de görünmemesi için pek bir sebep göremiyorum açıkçası.

5 GHz ağda kanal değişimi yaptınız mı?
Yüksek kanallara geçirdiyseniz radar taraması yapar ve çevrede hava durumu radarı vs. yoksa başlar.
Yüksek kanallarda herhangi bir radar gibi sinyal gördüğü anda başlamayı reddeder.
Radar taraması da çok uzun sürüyor.

Gelişmiş ayarlarda da sorun yoksa modemi ve telefonu yeniden başlatmak çok klasik olacak ama deneyebilirsiniz.

Gelişmiş ayarlarda kanal otoda hocam. Telefonu yeniden başlattım ve 5GHz ağı göremedim hocam.

Gelişmiş ayarlarda kanal otoda hocam. Telefonu yeniden başlattım ve 5GHz ağı göremedim hocam.

Şu an yeni gördüm hocam 5GHZyi teşekkür ederim ilgilendiğin için. Ayrıca imzadaki sistemi kullanıyorum ve mecbur olarak Wi-Fi kullanıyorum. 5GHz destekli F/P olarak hangi Wi-Fi kartı önerirsin?

Sistem:

Kod:
Ryzen 5 5600X (Se-224XT CPU Cooler) = Asus Dual RX 6600XT = Asus Prime B550M-K = 16GB RAM 3200MHZ

Son düzenleyen: Moderatör:

Şu an yeni gördüm hocam 5GHZyi teşekkür ederim ilgilendiğin için. Ayrıca imzadaki sistemi kullanıyorum ve mecbur olarak Wi-Fi kullanıyorum 5GHz destekli F/P olarak hangi Wi-Fi kartı önerirsin.

5 GHz Wi-Fi kanalını 36 yapmak sorunu çözdü yani?
Yoksa yeniden başlatınca mı geri geldi?

Adaptör önerisi için yeni konu açabilirsiniz.
Ayrıca imzanızı referans göstermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı