Keenetic extra DSL fiber bağlantı sorunu

ISS'nın verdiği GPON'u kullanmak zorunda herkes. İstediğiniz GPON'u denerseniz deneyin ISS'niz sistemlerinde kayıtlı olmadığından dolayı bağlantı sağlayamayacaksınız.

Yok öyle bir şey.
Dünya kadar GPON cihazı çeşitleri var. GPON dönüştürücüden ibarettir. Yanlış bilgi vermeyin.

Dosya Ekleri

• 1608054060866.png
    1608054060866.png
    419,2 KB · Görüntüleme: 384
GPON cihazı ile. 😉
GPON cihazları ile RJ45 soketinden WAN portuna bağlantı sağlanabilir, RJ11 soketinden de DSL portuna bağlantı sağlanabilir. Tövbeleriniz kabul olsun.
Sizler adamı kanser edersiniz. Ülkemizde ONT cihazları üzerinde bulunan RJ-11 çıkışları %90 "VOIP" yani sabit telefon hizmeti adına orada...

Sizler adamı kanser edersiniz. Ülkemizde ONT cihazları üzerinde bulunan RJ-11 çıkışları %90 "VOIP" yani sabit telefon hizmeti adına orada...
Arkadaşa anlatamıyoruz bir türlü.
Dünya kadar GPON cihazı çeşitleri var.
Ben dünyadan mı bahsettim? Mesajımı tam okumadan cevap vermeyin.
TT RJ11 çıkışlı GPON vermiyor. Yanlış bilgi vermemesi gereken kişi sizsiniz.

Merhaba. 100Mbps fiber internetim var. Şu an kullanmakta olduğum modemin kablosuz performansından memnun olmadığım için başlıktaki modemi satın aldım fakat kurulum gerçekleştirirken sürekli hata alıyorum. TurkNet'in vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorum fakat bir türlü bağlantı gerçekleşmiyor. Daha önce aynı marka modemle fiber bağlantı yapan, başarabilen olduysa konuyla alakalı yardımcı olabilir mi?
Tam olarak nerede ne hatası alıyorsunuz ? Eğer kullanıcı adı şifre girerken hata alıyorsanız modemden değildir. Ya siz yanlış girdiniz sonuna @türk.net ibaresini koymadınız. Yada şifreyi yanlış biliyorsunuz.

Yok öyle bir şey.
Dünya kadar GPON cihazı çeşitleri var. GPON dönüştürücüden ibarettir. Yanlış bilgi vermeyin.
Kafanız güzel mi? Firmalar kendi ONT cihazları hariç ONT cihazı kabul etmiyor. Alsanız dahil kullanamazsınız.

Kullanıcı adı vs. girseniz dahil kullanamazsınız.

Merhaba.
Keenetic Extra DSL kullanıyorum bende. Fiber interneti DSL girişinden mi bağladınız yoksa ethernet portlarına mı taktınız?
Yok hocam denedim ne dsl ile internet erişimi sağlayabiliyor ne de ethernet kablosu ile..
Tam olarak nerede ne hatası alıyorsunuz ? Eğer kullanıcı adı şifre girerken hata alıyorsanız modemden değildir. Ya siz yanlış girdiniz sonuna @türk.net ibaresini koymadınız. Yada şifreyi yanlış biliyorsunuz.
Hayır tekrar tekrar denedim hem kullanıcı adını hem şifreyi doğru giriyorum..
Kurulum esnasında Mac adresinden bahsediyor. "ISS in belirlemiş olduğu Mac adresi" ya da "Varsayılan" olarak seçimler mevcut. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Keşke DSL yerine Viva modelini tercih etseydiniz hem gigabit portu var hem de daha güçlü bir router.

Giriş yaptığınız zaman "MAC KLONLAMA" adı altında değiştirmeniz lazım ama bu özelik extra DSL'de yok veya ben bilmiyorum viva-giga-ultra modellerinde direk kurulum yaparken soruyor.

Eğer böyle bir cihaz alırsanız telekom'un verdiği cihazın MAC adresini buraya gireceksiniz ve tahminimce sorununuz çözülecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video bahsi geçen cihazlarda kurulumu anlatıyor vaktiniz var ise aldığınız mağazadan iade veya değişim istemenizi öneririm veya ASUS router'lara bakabilirsiniz.

Başka bir çözüm önerim ise şu ki elinizdeki mecvut router'dan internet almaya devam edin ve keenetic cihazı acces point olarak kullanın artık sağlayıcıdan gelen modemin tüm özelliklerini kapatın ki fazla yorulmasın.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Bugün Keenetic teknik destek ekibini aradım ve sorunu söyledim. Ben gpon cihazından çıkan ethernet kablosunu kuruluma başlamadan önce direk bağlıyor idim onu yaptırmadı. Yani ethernet kablosunu kurulumdan önce takmayın. Modem arayüzü karşınıza geldikten sonra "kontrol paneli" butonuna tıklayarak normal kurulum prosedüründen farklı bir yol izledik. Şimdi anlatmaya kalksam pek beceremem sanırım. O yüzden aynı marka modemi alan fiber kullanıcı arkadaşlara tavsiyem teknik desteği aramaları.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Bugün Keenetic teknik destek ekibini aradım ve sorunu söyledim. Ben gpon cihazından çıkan ethernet kablosunu kuruluma başlamadan önce direk bağlıyor idim onu yaptırmadı. Yani ethernet kablosunu kurulumdan önce takmayın. Modem arayüzü karşınıza geldikten sonra "kontrol paneli" butonuna tıklayarak normal kurulum prosedüründen farklı bir yol izledik. Şimdi anlatmaya kalksam pek beceremem sanırım. O yüzden aynı marka modemi alan fiber kullanıcı arkadaşlara tavsiyem teknik desteği aramaları.
Geçmiş olsun d:

Yeni konular

Geri
Yukarı