Keenetic Extra DSL hız düşmesi ve yüksek ping

Rollof_exes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Stajyer
Öncelikle arkadaşlar bir hafta önce aldığım modemin böyle olması canımı sıktı, hem yavaş hem de R6'te West Europe'de olmama rağmen çok yüksek ping değerleri var, nasıl azaltabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle geç cevap verebildiğim için özür dilerim moderatörler tarafından uyarı aldım neyse önceki modemimi takmadım ancak isterseniz takabilirim ama aynı durumdadır çünkü daha 1 hafta önce onu kullanıyordum ping ve hız konusunda yardım edebilecek olan var mı?

Hocam bu sorunun birçok nedeni olabilir. Kablolarda sorun çıkmış olabilir aynı zamanda modem de sıkıntılı olabilir, servis sağlayıcınız da sıkıntı olabilir. Daha önce de aynı sorunu yaşadığınızı belirtmişsiniz. Muhtemelen sıkıntı iç hatlarda olabilir. Modem arayüzünüze girip değerleri atar mısınız ?

Öncelikle kablo anlamında 8dB alıyorum ve durumu iyi gözüküyor normalde uzun olmayan kabloyu maalesef uzatmak gerekti bu yüzden aslında kablonun ucunda bir ek var ama gayet iyi sarılı ve elektrik bandı ile sarıldı. Eğer ki bir sıkıntı varsa ya TurkNet'te ya da Keenetic modemdedir.
Bu da self test.
Öncelikle bugünkü denemeden eski modemimi router olarak kullanmak üzere bağladım ve aynı oyunda aynı internet ile düşük ping değeri aldım ya modem bozuk ya da kablolarda sıkıntı var ama bence modem bozuk ben ya iade edeceğim ya da başka bir modem alacağım.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-20_112605.png
    resim_2021-03-20_112605.png
    92,5 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı