Keenetic Extra DSL Turuncu Yanıyor

selosben

Kilopat
Az önce modem geldi kabloları bağladım. DSL ışığı turuncu yanıyor ve internete bağlandığımda internet yok yazıyor. Çözümü olan var mı? (VDSL kullanıyorum.)

Bana gelen bilgileri yazdım fakat başarısız olduEki Görüntüle 1312867
Olayı çözdüm. Bu tarz bir sorunu yaşayan varsa ISS kullanıcısı sonuna.
@Ttnet @turk.net veya @turknet
@Superonline, @vodafone gibi sağlayıcına göre yazın.

Müşteri hizmetlerinin verdiği kullanıcı adında o kısım bulundurmuyor muydu?

Aynısını yaşadım. Wısp kısmından kanal numarasını az kullanılan ile değiştirdim düzeldi.

Hocam sorunu modem arayüzünden kurulum yaparken internet sağlayıcısının verdiği kullanıcı adı ve şifreyi girerek çözmüştüm. Her reset attığınızda girmek zorundasınız yoksa turuncu ışıkta kalıyor. Sanırım Keenetic modemlere özel bir şey diğer markalarda görmemiştim.

Hocam sorunu modem arayüzünden kurulum yaparken internet sağlayıcısının verdiği kullanıcı adı ve şifreyi girerek çözmüştüm. Her reset attığınızda girmek zorundasınız yoksa turuncu ışıkta kalıyor. Sanırım Keenetic modemlere özel bir şey diğer markalarda görmemiştim.

Ben reset falan atmamıştım durup dururken oldu sonra bir yerde arayüzden kanal numarasını değiştirince düzeldi yorumunu görünce denedim oldu bende de

Clone MAC kullanmak gerekebilir. Bazı ISS'ler sadece kendi verdiği modem üzerinden bağlantı kurulmasına izin veriyor. Bunun içinde Keenetic'teki clone Mac (ISS'in modemindeki MAC adresini girebilme) kullanmanız gerekebiliyor.
Fiber için geçerli bu. xDSL altyapılarda bu gereksiz.

Keenetic modemde olan bir şey LED turuncu oluyor sekiyor PC, modem vs internet eriş,imi yok gibi görünüyor ama internet bağlantısı var, fabrika ayarı ve güncel yazılımı atınca yeşile dönüyor. İnternet ya da ISS ile alakası yok konunun. Bulut sunucu vs modem internet yok görünce yakıyormuş turuncu LED'i. Sorun modem kaynaklı kısaca.

Son düzenleme:
Keenetic modemde olan bir şey LED turuncu oluyor sekiyor PC, modem vs internet eriş,imi yok gibi görünüyor ama internet bağlantısı var, fabrika ayarı ve güncel yazılımı atınca yeşile dönüyor. İnternet ya da ISS ile alakası yok konunun. Bulut sunucu vs modem internet yok görünce yakıyormuş turuncu LED'i. Sorun modem kaynaklı kısaca.

ISS kullanıcı adı ve şifre istiyor hocam. Onu yanlış girersem turuncu oluyordu bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı