Keenetic Extra DSL Turuncu Yanıyor

selosben

Kilopat
Az önce modem geldi kabloları bağladım. DSL ışığı turuncu yanıyor ve internete bağlandığımda internet yok yazıyor. Çözümü olan var mı? (VDSL kullanıyorum.)

Hocam evinize sinyal ulaşmıyor yada ulaşıyor fakat internet hizmeti aktive edilmemiştir. Bir süre bekleyin halen turuncu yanıp sönüyor ve sabit yeşile dönmüyor ise bağlantınızda sorun var demektir. Birde sizin internet servis sağlayıcıdan aldığınız kullanıcı adı ve şifreyi modeme yanlış yazmış olma ihtimaliniz de var. Doğru yazdığınıza eminseniz müşteri hizmetlerini arayıp destek isteyebilirsiniz. Yardımcı olurlar.

Clone MAC kullanmak gerekebilir. Bazı ISS'ler sadece kendi verdiği modem üzerinden bağlantı kurulmasına izin veriyor. Bunun içinde Keenetic'teki clone Mac (ISS'in modemindeki MAC adresini girebilme) kullanmanız gerekebiliyor.

Hocam kurulum açısından belki yardımcı olur diye keenetic in kurulum videosu var. Kurulumda internet bağlantısını kendisi de kontrol ediyor aslında videoyu izleyerek fikir edinebilirsiniz.
video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanıcı adı admin şifre Türk Telekom şeklinde yazdım olmadı. Farklı bir şey mi yazmam lazım? Buna nereden ulaşabilirim?

Müşteri hizmetlerine sorup kullanıcı ve şifreyi aldıktan sonra modeme yazıp bağlanacaksınız.
Bunun gibi olacak.
1645538566650.png

Müşteri hizmetlerine sorup kullanıcı ve şifreyi aldıktan sonra modeme yazıp bağlanacaksınız.
Bunun gibi olacak.
Eki Görüntüle 1312856
Bana gelen bilgileri yazdım fakat başarısız oldu
1645539901869.png

Olayı çözdüm. Bu tarz bir sorunu yaşayan varsa ISS kullanıcısı sonuna
@ttnet @turk.net veya @turknet
@Superonline, @vodafone gibi sağlayıcına göre yazın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı