Keenetic Extra DSL vs ASUS AC750

Holly

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle uzun araştırmalar sonucu bulduğum 2 modem var aklımda. 88Mbps download, 7.50Mbps upload alıyorum. Önceliğim de bilgisayarımdaki internet. Keenetic modem de gigabit desteklemediği Fast ethernet olduğunu ASUS'da iste gigabit olduğunu fark ettim. Bu özellik eksik olmasa sanırım Keenetic daha ağır basıyor. Sizce bu durum çok etkiler ya da çok fark yaratır mı? Yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

AC750 modelinde bazı yazılımsal hatalar var. Bu yüzden bence Keenetic'e yönelin ya da ZyXEL VMG3625 T20A alın derim.

Teşekkür ederim öneriniz için. Söylediğiniz modemi de inceliyeceğim fakat asıl kafama takılan gigabit özelliğinin ne derece fark ettireceği. Eğer çok fark etmiyorsa keenetic sanırım işemcisi vs. daha güçlü görünüyor.

Aslında Keenetic içerisinde bulunan işlemci en dandiklerde kullanılan MediaTek işlemci ve biraz kötü. Gigabit portlu olması bir avantaj aslında. Bence size önerim dediğim gibi Zyxel VMG3625 T20A. Çünkü bu modem en iyi işlemci olan Broadcom işlemcili ve gigabit portlu.

Farkına vardım ki ASUS AC750 cihazında da gigabit yokmuş. Elde kaldı 2 seçenek biri sizin dediğiniz diğeri ise TP-Link vr400. bakalım duruma göre sipariş vereceğim. Az biraz daha araştırma yapıyım.
Edit: VR400'de 500TL civarında başka fikir öneri gelmzse sizin dediğiniz cihazı alacağım.

Aslında Keenetic içerisinde bulunan işlemci en dandiklerde kullanılan MediaTek işlemci ve biraz kötü. Gigabit portlu olması bir avantaj aslında. Bence size önerim dediğim gibi Zyxel VMG3625 T20A. Çünkü bu modem en iyi işlemci olan Broadcom işlemcili ve gigabit portlu.
Şaka mısın hocam, ExtraDSL kullanıyorum, içinde 900Mhz en son jenerasyon işlemci var. çok araştırdım ben. EN iyisi değil en harikası Keenetic, bambaşka ürün yapmışlar. Dandik broacomun piyasada 400mhz veya 600mhz işlemcileri var. 10 senelik işlemciler benim eski 3312b de vardı. Bu arada 2625t20 a da MTK çipli. Keenetic yazılımı harika, işlemci çok hızlı ve torrent wifi çok hızlı çalışıyor 3312 ye göre

Şaka mısın hocam, ExtraDSL kullanıyorum, içinde 900Mhz en son jenerasyon işlemci var. çok araştırdım ben. EN iyisi değil en harikası Keenetic, bambaşka ürün yapmışlar. Dandik broacomun piyasada 400mhz veya 600mhz işlemcileri var. 10 senelik işlemciler benim eski 3312b de vardı. Bu arada 2625t20 a da MTK çipli. Keenetic yazılımı harika, işlemci çok hızlı ve torrent wifi çok hızlı çalışıyor 3312 ye göre
Peki Gigabit portunun olup olmaması ne fark ettirir acaba bilginiz var mı ?

Gigabit port sadece evde yada ofiste NAS denen cihazlar var ve sürekli büyük terabaytlarda yedekler alıyorsan gerekebilir. 100Mbs internet olan dünyamızda ev kullanımı için IP TV Netflix vs ethernettten bağlanan cihazlar en fazla 6-7Mb ihtiyac duyuyor, 4K video bile 25-30Mbps ye ihtiyaç duyuyor.

Geri
Yukarı