Keenetic hopper AX1800 dubleks ev için yeterli mi?

kursatbris

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU = Intel i7-13700KF 3.4 GHz 5.4 GHz 30MB
Anakart = ASUS PRIME B760M-A WIFI Intel 1700p DDR5 7200
RAM = Gskill Flare X5 Siyah 32GB (2x16GB) DDR5 6000Mhz
GPU = MSI VGA GEFORCE RTX 4070 TI SUPER 16G VENTUS 2X OC 16GB GDDR6X 256B
Kasa = MSI MAG FORGE 112R ARGB Atx Siyah Mid Tower
PSU = MSI MAG A750GL PCIES ATX 3.0 750W 80 + Siyah Gold Full Modular
SSD = Samsung 980 PRO 1TB SSD m.2 Soğutuculu 6900-5000 MB/s
Ek SSD = Crucial BX500 2TB SSD Disk
Merhaba,
Evime bu ay Türk Telekom fiber gelecek hem de ffth, ama ilk olarak 200 Mbps paketini alacağım 200/30 paketi yani. 18 ay sonra 1Gbps'ye geçerim muhtemelen. Ve herkes Türk Telekom'un kendi verdiği modemden şikayetçi bu sebeple router alacağım. Araştırmalarıma göre en iyi seçenek "Keenetic hopper AX1800 mesh Wi-Fi 6 gigabit USB 3.0 WPA3 VPN fiber router" modeli, fakat ben dubleks müstakil bir evde oturuyorum. Bu routerdan üst kat içinde almam gerekir mi yoksa bir tane yeterli olur mu?

Merhaba,
Evime bu ay Türk Telekom fiber gelecek hem de ffth, ama ilk olarak 200 Mbps paketini alacağım 200/30 paketi yani. 18 ay sonra 1Gbps'ye geçerim muhtemelen. Ve herkes Türk Telekom'un kendi verdiği modemden şikayetçi bu sebeple router alacağım. Araştırmalarıma göre en iyi seçenek "Keenetic hopper AX1800 mesh Wi-Fi 6 gigabit USB 3.0 WPA3 VPN fiber router" modeli, fakat ben dubleks müstakil bir evde oturuyorum. Bu routerdan üst kat içinde almam gerekir mi yoksa bir tane yeterli olur mu?
Bu routerı alıp openwrt kurup o şekilde kullanmanı öneririm.

openwrt nedir ?

OpenWrt öğrenmek zor değil videoları vs. bulunmakta belli temel ayarları ayarladığında sorun olmaz.

Bu modem ortalama kaç metrekare alanı kapsar acaba?

Selamlar, Bende Kinetic Viva Modeli vardı. İnternet Servis Sağlayıcının verdiği modemi iptal edip yerine kullanıyordum fakat Hooper Çıktıktan sonra daha güçlüdür diyerek Viva'nın yerine Hooper'ı koyayarak Viva ile Mesh sistemi oluşturdum. Daha önce Xiaominin router'ının verdiği performansı bana sağlayamadı. Açıkçası 500 mbps internet hızımı bir alt katımdaki odaya (benimde oturduğum ev dubleks ve viva-hooper konumlandırmasını tam olarak ayarladım) 150 mbps'nin altında hız ile taşıdım. Kinetic ürünleri arayüz olarak mükemmel, sürekli güncelleme alıyor. Ama hız konusunda en azından benim için çok ama çok fark edilir bir performans artışı sağladığını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Ben bundan 3 ay önce aldım, Keenetic Hopper Dsl yani dsl özelliği de eklenmiş olanını aldım ama bırak dubleks evi ,2+1 evi bile doğru dürüst kapsamadı , cihazın yazılımı güzel ama interneti stabil değil hızlar sürekli dalgalanıyor ,Qos açıyorsun bug oluyor indirme hızı 1 mbit kalıyor bazı cihazlarda . Asıl kötü nokta teknik desteği ,bir şey sorduğunuzda hiç birşey bilmeyen bir cahil muamelesi yapıyorlar size ama tam tersi teknik destek de ezber şeyleri biliyor ,sıkıştığı yerde saçma sapan konuşuyor en son noktada suçu internet sağlayıcıya atıyor ,adama ısrarla diyorsun ki bu güne kadar netimde bir sıkıntı yaşamamışım diyor yok dsl kablolarında sıkıntı olabilir bilmem ne sıkıntı yokken sıkıntı çıkarıyor sonra başka yere atıyor suçu :)
Çekim gücü olarak normalde o paraya o övgüye şişirmeye göre ,cihazın evin en ücra köşesinden balkonda dahi çekmesi gerekirken 2 oda sonra kesilmeye başlıyordu ve yine teknik desteğin söylediği , bu cihaz yazılımıyla öne çıkıyor wi-fi 6 var bilmem şu bu var sanki başka hiç bir modemde bunlar yokmuş sadece kendilerinde varmış gibi abarta abarta olumsuz durumu yok etmeye çalıştı . Ben de direk iade ettim , yani kısacası internette özellikle diğer kalitesiz sözde teknoloji sitesinde bolca övülüyor ama çoğu firma çalışanı ve balon şişirme bir marka. Daha bilindik markalara yönelin Mercusys ben kısa süre kullandım çekim gücü iyiydi

Hocam benim ev 5+1 tek katlı ancak uçtan uca yetişmiyordu. Arkadaşların dediği şekilde eve router ile düzelttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı