Keenetic hopper DSL modem nasıldır ve alınır mı?

Öncelikle herhangi yazılım konusunda direkt destek veriyorlar. Şahsen ben yaşamadım umarım da yaşamam ama bu tarz sorunlar yaşayanların direkt anında muhatap biri ile karşılaştıklarını görüyoruz. Onun dışında bu Keenetic aldığın yetkili firmaya da bağlı. Örnek ben Trendyol'dan aldım. Zaten hiç düşük puan bile yok. Herhangi bir durumda onunla iletişime geçiyoruz. Bozulma konusunda da hemen bozulan veya dediğim gibi sorun çıkaranları görmedim. ZyXEL fena modem değildir. Özellikle eğer 2.el alacaksanız bu fiyata alınabilir. Ancak 2.el durumlarda pek mantıklı değil. Uzun süre kullanıma veya içi açıldı mı tamir gördü mü vb bir sürü durum var. Sıfır almak mantıklı. Hele ki Wi-Fi 5 bir modem de almıyorsunuz Wi-Fi 6 destekli uygulaması bile olan bir modemden bahsettiğimizi düşünürsek alınmayacak bir modem değil. Wi-Fi 6 çok modem var evet ama uygulamalı olan görmedim. Görsek bile stabil düzeyinde bir modem çok zor.
Wifi 6 uygulaması olan modemden kastınız Keenetic mi Zyxel olan mı hocam? 2. El konusunda haklısınız ben de pek 2. El tercih etmek istemiyorum ama normalde sıfırı 1900-2000 lira olan bir modem turktelekom verdiği için çok bulunabiliyor bu yüzden 2. Elde 800-900 civarlarında satılabiliyor fiyat olarak çok makul geldiği için almak mantıklı geldi sonuçta 800-900 civarına wifi 6 broadcam işlemcili o özelliklerde bir modem yoktur herhalde. Alırsam paramgüvendeyle alıp deneyeceğim herhangi bir sorun olursa iade ederim diye düşünüyorum. İnternet altyapım biraz daha iyi olsa daha iyi bir şey alayım diyorum keenetic hopper örneğin dediğiniz gibi ama vdsl 50 mbitte değer mi bilemedim. Garanti konusunda birkaç konu görmüştüm akım yüksek gelmiş anakartı zarar görmüş veya bilgisayara bağlanmada sorun oluyormuş vs. ama teknik servis hep hatayı müşteride görüyor yardımcı olmuyor yenisini alın diyorlar gibi mesajlar gördüm bir de şuan keenetic hopperı internette satan hemen her uygulamada satıcı OVY neden böyle anlamadım. Siz de mi OVY satıcısından aldınız? Satıcı güvenilir mi bilemedim.

Wi-Fi 6 uygulaması olan modemden kastınız Keenetic mi ZyXEL olan mı hocam? 2. el konusunda haklısınız ben de pek 2. el tercih etmek istemiyorum ama normalde sıfırı 1900-2000 lira olan bir modem Türk Telekom verdiği için çok bulunabiliyor bu yüzden 2. elde 800-900 civarlarında satılabiliyor fiyat olarak çok makul geldiği için almak mantıklı geldi sonuçta 800-900 civarına Wi-Fi 6 broadcam işlemcili o özelliklerde bir modem yoktur herhalde. Alırsam Param Güvende'yle alıp deneyeceğim herhangi bir sorun olursa iade ederim diye düşünüyorum. İnternet altyapım biraz daha iyi olsa daha iyi bir şey alayım diyorum Keenetic hopper örneğin dediğiniz gibi ama VDSL 50 Mbit'te değer mi bilemedim. Garanti konusunda birkaç konu görmüştüm akım yüksek gelmiş anakartı zarar görmüş veya bilgisayara bağlanmada sorun oluyormuş vs. ama teknik servis hep hatayı müşteride görüyor yardımcı olmuyor yenisini alın diyorlar gibi mesajlar gördüm bir de şu an Keenetic hopperı internette satan hemen her uygulamada satıcı ovy neden böyle anlamadım. Siz de mi ovy satıcısından aldınız? Satıcı güvenilir mi bilemedim.

Öncelikle evet Keenetic uygulaması var. Yoksa yazılım konusunda o kadar önermezdim bende. Sadece uygulaması olarak değil tabii ki. Ürünü kullanmak lazım o zaman gerçekten anlaşılıyor. Onun dışında 2.el dediğim gibi Param Güvende ile alırsanız sorun olmaz. Fiyat konusunda özellikle de bu durumda sıfır cihaz olmadığı için mantıklı bir seçim. 2.el olarak belki daha iyisi bulunabilir bakmak lazım. 50Mbps hız diye şartlandırmayın kendinizi bende kullanıyorum illa VDSL modem almak için 100-200 Mbps ulaşmak zorunda değiliz. Zaten 200Mbps verilmiyor Türkiye de ama olsun. Yani sizin aklınızda 100Mbps gibi bir değer var anlaşılan. Ama dediğim gibi şu anda 50Mbps olarak kullanırsınız VDSL 100Mbps hızına çıkar veya en iyi ihtimalle fiber gelir on numara kullanırsınız. Keenetic hopper üstünde olan bir de titan modeli var. Ama o neredeyse 2 katı civarında. Özellikle de ev kullanıcısı için emin olun hopper bile fazla. Akıllı ev modemi ile geçiyor bu yüzden. Yani bu şartlarda düşünüldüğünde o kadar performanslı ve verimli olan modem de düşünün ki bir de normal kullanıcı olarak kullanıyorsunuz. Ping gibi bir durumlar da yaşamadım. Gayet güzel değerler de alıyorum. Özellikle 6-7 yıldır kullandığım eski WD-9970 modemden sonra gerek teknik bakımından gerek de yazılım konusunda çağ atladım. Türk Telekom modemleri eskisi kadar ne öneriliyor ne de aktif olarak kullanılıyor. Tenda, Keenetic gibi artık daha farklı markalara yer veriliyor. Ovy yetkili satıcı olduğu için karşılaşmanız normal. Bende Trendyol üzerinden oradan aldım. Gerek satıcı puanı gerek de ürün yorumlarına bakarsanız sorun olmadığını görürsünüz. O konuda aklınızda şüphe olmasın 2.el vs gelir gibi. Jelati ile birlikte geliyor ki gayet iyi derecede müşteri ilişkileri var. Zaten herhangi problem olsa şikayetten ötürü ürün bile satamazlardı ki yetkili satıcı olduğu için bir zahmet de olmasın tabii.

Wifi 6 uygulaması olan modemden kastınız Keenetic mi Zyxel olan mı hocam? 2. El konusunda haklısınız ben de pek 2. El tercih etmek istemiyorum ama normalde sıfırı 1900-2000 lira olan bir modem turktelekom verdiği için çok bulunabiliyor bu yüzden 2. Elde 800-900 civarlarında satılabiliyor fiyat olarak çok makul geldiği için almak mantıklı geldi sonuçta 800-900 civarına wifi 6 broadcam işlemcili o özelliklerde bir modem yoktur herhalde. Alırsam paramgüvendeyle alıp deneyeceğim herhangi bir sorun olursa iade ederim diye düşünüyorum. İnternet altyapım biraz daha iyi olsa daha iyi bir şey alayım diyorum keenetic hopper örneğin dediğiniz gibi ama vdsl 50 mbitte değer mi bilemedim. Garanti konusunda birkaç konu görmüştüm akım yüksek gelmiş anakartı zarar görmüş veya bilgisayara bağlanmada sorun oluyormuş vs. ama teknik servis hep hatayı müşteride görüyor yardımcı olmuyor yenisini alın diyorlar gibi mesajlar gördüm bir de şuan keenetic hopperı internette satan hemen her uygulamada satıcı OVY neden böyle anlamadım. Siz de mi OVY satıcısından aldınız? Satıcı güvenilir mi bilemedim.
Sarı sayfalardan temiz bir DX3200 alın boşuna fazla para vermeyin.

Öncelikle evet Keenetic uygulaması var. Yoksa yazılım konusunda o kadar önermezdim bende. Sadece uygulaması olarak değil tabii ki. Ürünü kullanmak lazım o zaman gerçekten anlaşılıyor. Onun dışında 2.el dediğim gibi Param Güvende ile alırsanız sorun olmaz. Fiyat konusunda özellikle de bu durumda sıfır cihaz olmadığı için mantıklı bir seçim. 2.el olarak belki daha iyisi bulunabilir bakmak lazım. 50Mbps hız diye şartlandırmayın kendinizi bende kullanıyorum illa VDSL modem almak için 100-200 Mbps ulaşmak zorunda değiliz. Zaten 200Mbps verilmiyor Türkiye de ama olsun. Yani sizin aklınızda 100Mbps gibi bir değer var anlaşılan. Ama dediğim gibi şu anda 50Mbps olarak kullanırsınız VDSL 100Mbps hızına çıkar veya en iyi ihtimalle fiber gelir on numara kullanırsınız. Keenetic hopper üstünde olan bir de titan modeli var. Ama o neredeyse 2 katı civarında. Özellikle de ev kullanıcısı için emin olun hopper bile fazla. Akıllı ev modemi ile geçiyor bu yüzden. Yani bu şartlarda düşünüldüğünde o kadar performanslı ve verimli olan modem de düşünün ki bir de normal kullanıcı olarak kullanıyorsunuz. Ping gibi bir durumlar da yaşamadım. Gayet güzel değerler de alıyorum. Özellikle 6-7 yıldır kullandığım eski WD-9970 modemden sonra gerek teknik bakımından gerek de yazılım konusunda çağ atladım. Türk Telekom modemleri eskisi kadar ne öneriliyor ne de aktif olarak kullanılıyor. Tenda, Keenetic gibi artık daha farklı markalara yer veriliyor. Ovy yetkili satıcı olduğu için karşılaşmanız normal. Bende Trendyol üzerinden oradan aldım. Gerek satıcı puanı gerek de ürün yorumlarına bakarsanız sorun olmadığını görürsünüz. O konuda aklınızda şüphe olmasın 2.el vs gelir gibi. Jelati ile birlikte geliyor ki gayet iyi derecede müşteri ilişkileri var. Zaten herhangi problem olsa şikayetten ötürü ürün bile satamazlardı ki yetkili satıcı olduğu için bir zahmet de olmasın tabii.
Hocam ben de yıllardır turktelekomun verdiği VMG3312-B10B modemini kullanıyorum modemden mi bilmiyorum ama 50-70 mbit civarında değişen internetim olmasına rağmen internette 2-3 kişi aynı anda video vs izleyince donuyordu. Bu modem kaynaklıysa modemin iyisini almak mantıklı olabilir ama eğer internet ile ilgiliyse iyi modem almama gerek yok. Biri youtubeda video izleyince ben fifa oynarken direkt ping gecikme oluyor örneğin 2-3 kişi aynı anda video izleme indirme falan yapınca direkt yavaşlıyor yani. 50 mbit o yüzden az geliyor bana. Modem çok iyi olsa aynı anda 3-4 kişi video izleme indirme vs yapabilse internet yavaşlamadan o zaman tamamım ama bunu deneme şansım olmadı yıllardır aynı modemi kullanıyoruz çünkü.

Hocam ben de yıllardır Türk Telekom'un verdiği VMG3312-B10B modemini kullanıyorum modemden mi bilmiyorum ama 50-70 Mbit civarında değişen internetim olmasına rağmen internette 2-3 kişi aynı anda video vs izleyince donuyordu. Bu modem kaynaklıysa modemin iyisini almak mantıklı olabilir ama eğer internet ile ilgiliyse iyi modem almama gerek yok. Biri YouTube'da video izleyince ben FIFA oynarken direkt ping gecikme oluyor örneğin 2-3 kişi aynı anda video izleme indirme falan yapınca direkt yavaşlıyor yani. 50 Mbit o yüzden az geliyor bana. Modem çok iyi olsa aynı anda 3-4 kişi video izleme indirme vs yapabilse internet yavaşlamadan o zaman tamamım ama bunu deneme şansım olmadı yıllardır aynı modemi kullanıyoruz çünkü.

Donma vs bu hızda yapmaması lazım. Özellikle de 2-3 kişi gibi az bir değerde. Şimdi modem ortada kaç yıllık bir modem olduğu belli. Hat değerlerinizde problem var mı? Baktınız mı? Eğer tam olarak dediğiniz hızı alıyorsanız ve hat değerlerinde problem yoksa tabii modem ısınması gibi faktörlerde önemli bu durumda modem iyi seçmek önemli. Ama ikinci el olarak düşündüğünüz modem bile çok fark atacaktır. En az da 2-3 yıl sizi götürür. Cihazın durumuna bağlı olarak bu süre uzar veya azalır. Wi-Fi 6 gibi güzel özellikler olsa da modem yıpranması tamir bile olması gibi durumlar da önemli. Tamir derken de servis tarafından bahsetmiyorum. Bireysel olarak yapanlarda olabiliyor. Siz bence fazla bütçe ile kafanızı yormadan 2.el olarak tercih edin dediğiniz modemi. Baktınız memnun değilsiniz o zaman dediğim modemi alabilirsiniz. Detaylı olarak da internette incelemeler mevcut.

Hocam ben de yıllardır turktelekomun verdiği VMG3312-B10B modemini kullanıyorum modemden mi bilmiyorum ama 50-70 mbit civarında değişen internetim olmasına rağmen internette 2-3 kişi aynı anda video vs izleyince donuyordu. Bu modem kaynaklıysa modemin iyisini almak mantıklı olabilir ama eğer internet ile ilgiliyse iyi modem almama gerek yok. Biri youtubeda video izleyince ben fifa oynarken direkt ping gecikme oluyor örneğin 2-3 kişi aynı anda video izleme indirme falan yapınca direkt yavaşlıyor yani. 50 mbit o yüzden az geliyor bana. Modem çok iyi olsa aynı anda 3-4 kişi video izleme indirme vs yapabilse internet yavaşlamadan o zaman tamamım ama bunu deneme şansım olmadı yıllardır aynı modemi kullanıyoruz çünkü.
1710409568753.png

Yeni konular

Geri
Yukarı