Keenetic modem önerisi

Daha iyi Wİ-Fİ gücü ayrıca 2.4 ve 5 GHZ' lik Wİ-Fİ kanalları. Yani kendin 5 GHZ ile bağlanıp diğer kullanıcılara 2.4 GHZ kullandırabilirsin. Benim bildiğim farklar bunlar başka var ise diğer arkadaşlar cevaplasa daha iyi olur.

Daha iyi Wİ-Fİ gücü ayrıca 2.4 ve 5 GHZ' lik Wİ-Fİ kanalları. Yani kendin 5 GHZ ile bağlanıp diğer kullanıcılara 2.4 GHZ kullandırabilirsin. Benim bildiğim farklar bunlar başka var ise diğer arkadaşlar cevaplasa daha iyi olur.
Bende dün omni sipariş verdim sanırım siz 4-5 aydır kullanıyorsunuz, modem için yorumlarınız nelerdir?

Daha önce kullandığım D-Link marka modeme göre çok çok iyi. Eski modemi her gün resetlemek zorunda kalıyordum fakat Keenetic modemi belki 3 hafta belki ayda bir kere resetliyorum. Yani genel olarak memnunum.

Air modeli modem değilmiş. Modem olduğunu gösteren DSL ibaresi olması gerekiyor. Omni DSL siparişi verdim. Bakalım nasıl çıkacak?

Ben evim de Türk Telekom fiber internet kullanıyorum GPON cihazımdan gelen Ethernet kablosunu Air'ın WAN portuna bağlasam modem gibi kullanabilir miyim?

Modemden memnun musunuz?

Hocam biraz geç olacak ama; modemi sattım maalesef. Modemi iyi güzel kullanıyordum ama yazılım güncellemesi sonrası Wi-Fi'da çok büyük sorunlar yaşadım. Kesilmeler, kopmalar, sinyal iyi göstermesine rağmen internete girememe gibi problemler çok oluyordu. 5-6 kere Keenetic ekibi any desk ile bağlanıp ayar yaptı ama en son cihazların ağ donanımı yetersiz gibi saçma bir cevap aldım. Ardından garantiye gönderdim, hiçbir şey yok diye mesaj bırakıp modemi olduğu gibi geri göndermişler. Şu an TurkNet'in verdiği ZyXEL modemini sipariş ettim onu bekliyorum. İdareten TP-Link 9960 kullanıyorum ve 5 GHz olmamasına rağmen Extra DSL'den daha iyi çekim gücüne sahip olduğunu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı