Keenetic modemde yedek bağlantı nedir?

SencanGariest41

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Bugün 1 aydır yaşadığım arızam düzeldikten sonra modeme reset attım ve bağlantıyı sağlamak için TurkNet'in kullanıcı adını parolasını girdim modem arayüzüne ancak bağlantı kurulamadı hatası aldım.
Ancak internete girebiliyorum ama hızımda 20 Mbps'lik bir düşüş ve pingimde ise 2 Ms'lik bir artış olduğunu gördüm.

Yedek bağlantı ne anlama geliyor ve nerede hata yaptım? Bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini belirtsin.

20230916_223856.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemle alakalı bir bilgim yok, ama ilk bağlantı hata verdiğinden başka bir şekilde bağlanmış. İnternet güvenliğini yapılandırın diyor, o sayfada ne var?

Normalde bu yedek bağlantı SIM kart ile sağlanıyor diye biliyorum da sizinki yine DSL hattı üzerinde.
Hata verdikten sonra bağlanacağı alternatif bir bağlantı söz konusu değil belliki Yine Dsl hattım üzerinden bağlanıyor ancak arzadan sonraki resetimde olması tesadüf olamaz, Yedek bağlantı derken ne demek istiyor halen daha çözemedim. (Modemde herhangi bir flash bağlı değil)

Bugün 1 aydır yaşadığım arızam düzeldikten sonra modeme reset attım ve bağlantıyı sağlamak için TurkNet'in kullanıcı adını parolasını girdim modem arayüzüne ancak bağlantı kurulamadı hatası aldım.
Ancak internete girebiliyorum ama hızımda 20 Mbps'lik bir düşüş ve pingimde ise 2 Ms'lik bir artış olduğunu gördüm.

Yedek bağlantı ne anlama geliyor ve nerede hata yaptım? Bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini belirtsin.

Eki Görüntüle 1946443

SNR değerine göre normal hız alıyorsun istersen kararlılık ayarını düşürerek hızını arttırabilirsin. (kopma veya CRC olmayan değeri bulmalısın)

SNR değerine göre normal hız alıyorsun istersen kararlılık ayarını düşürerek hızını arttırabilirsin. (kopma veya CRC olmayan değeri bulmalısın)
Hocam sorunu çözdüm Modem kurulumu yaparken Iss seçimi yaparken oradan Herhangi Iss seçimini yapıp devam ediyoruz. Hatayı aldığımda Turknet Seçimini yapmıştım. Ama hız kaybının ve ms artmasının bununla bir ilgisi yokmuş halen daha aynı.

Dediğiniz kararlılık ayarını nasıl değiştire bilirim daha detaylı bilgi verirmisiniz? Değiştirdiğim taktirde artı eksileri neler olur açıklarsanız güzel olur. Ve birde şuanki Snr değerlerim bir öncekine göre nasıl?

Dosya Ekleri

• 20230917_021151.jpg
    20230917_021151.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 18
Hocam sorunu çözdüm Modem kurulumu yaparken ISS seçimi yaparken oradan Herhangi ISS seçimini yapıp devam ediyoruz. Hatayı aldığımda TurkNet Seçimini yapmıştım. Ama hız kaybının ve ms artmasının bununla bir ilgisi yokmuş halen daha aynı.

Dediğiniz kararlılık ayarını nasıl değiştirebilirim daha detaylı bilgi verir misiniz? Değiştirdiğim taktirde artı eksileri neler olur açıklarsanız güzel olur. Ve bir de şu anki SNR değerlerim bir öncekine göre nasıl?

Halen daha aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videodan yararlanabilirsiniz değer 0'a ne kadar yaklaşırsa hızınız o kadar artar ama CRC hatası yemediğinizden emin olun yani en stabil SNR değerini bulmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı