Keenetic Omni DSL modem almaya değer mi?

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım modemim güncelleme almıyor ve hat değerlerini yanlış gösterdiğini düşünüyorum. Bağlantı kopmasını azaltmak, engellemek ve kaliteli sinyal bağlantısı sağlayacak bir modem arıyorum. Technopat YouTube kanalında izledim hoşuma gitti, Keenetic markası ülkemizde yeni olduğu için tecrübesi olan çok az. Altyapım Max 55 Mbps destekliyor, TürkNet geçtim ve telefon bağlantısı için bekliyorum. TürkNet'te telefon bağlantısı olmadan VDSL'ye geçirmedikleri için hız yükselmiyor. Uzun lafın kısası ben modem arayüzünde çok takılan birisi değilim, bana kopmayı engelleyecek, ısınmayacak, ve 2.4 GHz bandında 55 Mbps sunacak bir modem lazım. Bazı test videolarında bu modemim 50 Mbps bağlantı sunduğunu gördüm ama bilemiyorum. Bu modemle 50-55 Mbps Wi-Fi hızı alabilir miyim? Modem kapının arkasında duruyor, bende çaprazdayım. Arada sadece 1 tane ahşap oda kapısı var. Extra DSL aldım ama sonra iptal ettim, çünkü pahalı ve benim için israf olacaktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.4 GHz Wi-Fi kanalı var, kullanıyorum bu modemi, o hızı alamazsınız maalesef. 5 GHz Wi-Fi modemlere bakmalısınız, Keenetic Extra’da mevcut bu özellik.
Edit; eski testlerime göre yorum yapmıştım ama şu an yapınca 54 Mbps hız aldım tam olarak :D Kablo ile 79 Mbps hız alıyorum.

Altyapın desteklerse alırsın. Ancak santral uzaklığı falan da önemli.
Ben modemden alabilir miyim diye sordum. 👌
2.4 GHz Wi-Fi kanalı var, kullanıyorum bu modemi, o hızı alamazsınız maalesef. 5 GHz Wi-Fi modemlere bakmalısınız, Keenetic Extra’da mevcut bu özellik.
Edit; eski testlerime göre yorum yapmıştım ama şu an yapınca 54 Mbps hız aldım tam olarak :D Kablo ile 79 Mbps hız alıyorum.

Aradığım yorumu yaptın, teşekkür ederim dostum. Kargo ulaşmış dağıtıma çıkacak almakta karasız kalmıştım. Altyapı Max 55 Mbps destekliyor, darboğaz yapmasın diye de 50 Mbps sabitlenir. Gerek yokken neredeyse 2 katı fazla verip sadece 5 GHz için Ultra DSL modelini almak istemedim. 👌
Hocam ben modemi aldım güzel ama altyapımın kaça kadar desteklediğini nereden öğreneceğim? buradaki alınan 143 mbay, gönderilen 9.42 mbayt yazan mı? şimdi altyapım 143 mbps kadar mı destekliyor? ne iş bu anlamadım. Modem çok fazla ıvır zıvır var ama bir işe yaradıkları yok. Adguard etkinleştirdim ama hiçbir reklamı engellemiyor. Yardımcı olursan teşekkürler, aradım müşteri hizmetleri mesai saati dışında diyor.

Dosya Ekleri

• hatke.jpg
    hatke.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 121
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an aşağdaki linkte olan keenetic omni dsl n300 adsl modem olarak çalışır değil mi?

Hocam tam anlamadım o yazıyı, zaten modemler hakkında çok bilgiye sahip değilim ama ben VDSL olarak kullanıyorum. E zaten ADSL desteği de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı