Keenetic Omni DSL Modemde 50Mbps Paketten Ne Kadar Kablosuz Hız Alınır?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Bu modemi aldım. Modem hala kargolanmadı 11.11 Yoğunluğundan diye düşünüyorum şu an hazırlanıyor.
Modemi kullanan arkadaşımın tavsiyesiyle aldım :D
Ancak kendisinin telefonu arızalı olduğu için o kablosuz kullanımını test edemiyor.
Bu modemi kullanıp diğer yandan 50Mbps kullanan varsa kablosuz olarak ne kadar hız aldığını yazabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla değişken var. Modem mesafesi, aralardaki duvar sayısı ve kalınlığı, ortamdaki farklı Wi-Fi sinyalleri gibi. Yine de kablolu internet ile 49 Mbps alırsanız modeme yakın bir yerden rahatlıkla 45 Mbps alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Çok fazla değişken var. Modem mesafesi, aralardaki duvar sayısı ve kalınlığı, ortamdaki farklı Wi-Fi sinyalleri gibi. Yine de kablolu internet ile 49 Mbps alırsanız modeme yakın bir yerden rahatlıkla 45 Mbps alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Modem hemen yanımda olacak. Kanal ayarlaması yapılı en boş olan kanal 3'ü kullanıyorum. Bu modemde de 3 kullanırım.

Modem ile aramda bir duvar ve yaklaşık 5 metre var iken yaklaşık 45 Mbps alıyorum. Evin diğer ucuna gidince yaklaşık 20 mt ve arasında 5 duvar var 13 Mbps civarı alıyorum (ev yaklaşık 30 yıllık ve köy evi yıllar içinde ekleme yapıldığı için uzun ince ve yaklaşık 260 metrekare.

Modem ile aramda bir duvar ve yaklaşık 5 metre var iken yaklaşık 45 Mbps alıyorum. Evin diğer ucuna gidince yaklaşık 20 mt ve arasında 5 duvar var 13 Mbps civarı alıyorum (ev yaklaşık 30 yıllık ve köy evi yıllar içinde ekleme yapıldığı için uzun ince ve yaklaşık 260 metrekare.

Malum tabii sitede olunca yoğunluktan vb. işler değişiyor.
Sağ olun :)

Geri
Yukarı