Keenetic omni DSL SNR ayarı değişince marj değişmiyor

Ernsnerr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, modemimde kararlılık ayarını 1Db'de yapsam 8 Db'de yapsam hep 13.5-14DB SNR marjin değeri alıyorum. Normalde kararlılık azalınca, ulaşılan hız artıp SNR marjin değeri düşmesi gerekmez mi? Burada bir gariplik yok mu? Ekstra olarak: Ulaşılabilen hızım artıyor.

Dosya Ekleri

• hatdegerleri.png
    hatdegerleri.png
    9,2 KB · Görüntüleme: 190
Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden, kararlılık düşürdüğümde marj değerim düşüyordu. Olması gerekende bu idi. Çünkü hattın kapasitesini arttırıyoruz.

DSLAM kilidine takıldığınız için SNR düşürünce hız artmıyor. Size tanımlanan hız 88 Mbps. Üstüne çıkamazsınız. DSLAM kilidini kaldırmak için TT'ye mail atsanız belki ama artık işe yaramıyor bu yöntem diye biliyorum.

DSLAM kilidine takıldığınız için SNR düşürünce hız artmıyor. Size tanımlanan hız 88 Mbps. Üstüne çıkamazsınız. DSLAM kilidini kaldırmak için TT'ye mail atsanız belki ama artık işe yaramıyor bu yöntem diye biliyorum.
Evet, aklıma da bu geldi. Mail işe yaramadı, ben de müdürlükle iletişime geçtim. Bölgeniz yoğun ondan dolayı kilittesiniz diyorlar ancak boş port bile var. Kaldırtabilirsem çok iyi olacak

TurkNet yapa hariç SNR değeriyle oynayarak tanımlı paket hızın dışına çıkamazsınız.

Ancak paketiniz 24 Mbps, siz 20 Mbps alıyorsanız işe yarar. O da paket sınırları içerisinde.
Ben hızımı arttırmayı kastetmiyordum. Kararlılık değeriyle oynandığında hat kapasitesi artar dolayısıyla max hız da artar. Bunun sonucunda marj değeri düşmesi gerekmekte ancak düşmediği için ilginç gelmişti.

Ben hızımı arttırmayı kastetmiyordum. Kararlılık değeriyle oynandığında hat kapasitesi artar dolayısıyla max hız da artar. Bunun sonucunda marj değeri düşmesi gerekmekte ancak düşmediği için ilginç gelmişti.
DSLAM kilidi burada devreye giriyor. Ne yaparsanız yapın 88 Mbps'yi geçemezsiniz. Dediğiniz olması için DSLAM kilidinin olmaması gerekiyor.

Geri
Yukarı