Keenetic Sprinter sorunu çözer mi?

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Arkadaşlar kısaca sorunlar şunlar;

1- Dalgalanan ve tutarsız ping.
2- Bufferbloat(Çok yüksek değil ama var.)
3- Bazen anlık bir kopma oluyor ama hemen geri geliyor bundan kaynaklı Online bir oyunda düşüş yaşıyorum.

Routerdan beklentim yukarıdaki sorunlarla başa çıksın.

Router: ZTE H269A V9 modeli.
Altyapı: FTTH Türk Telekom.

Almayı düşündüğüm Router: Keenetic Hooper veya Sprinter modeli, bildiğim kadarıyla pek fark yok aralarında. SQM desteği yok ama kendilerinin beyan ettiği tüm modellerde fq_codel desteği var. Bu iki model dışında önerilere de açığım ama bütçem maksimum 2.500 TL'dir. Bu tarz bir router aldığımda bu sıkıntılardan kurtulabilir miyim?

Son düzenleme:
Güzel seçim, yaşadığın bütün problemlere kökten çözüm olacaktır. Kenetic te bütün ayarları yaptıktan sonra bir problem yaşarsan bunun internet saglayicisindan kaynaklandigindan emin olabilirsin.

Güzel seçim, yaşadığın bütün problemlere kökten çözüm olacaktır. Kenetic te bütün ayarları yaptıktan sonra bir problem yaşarsan bunun internet saglayicisindan kaynaklandigindan emin olabilirsin.

Bana kalırsa da öyle gibi duruyor ama bir ihtimal modem de arzalı olmuş olabilir. Değişim istemiyorum çünkü ellerinde Vestel modem varmış. İlk kuruluma gelen ekip elimizdekiler daha kötüsü dedi. Alıp denemekte fayda var dediğiniz gibi. Bir soru daha soracağım hocam size bilginiz varsa. ISS değiştirirsem boştaki pingim değişir mi? Veya bu routerlardan birisiyle ayar yaptığımda.

Bana kalırsa da öyle gibi duruyor ama bir ihtimal modem de arzalı olmuş olabilir. Değişim istemiyorum çünkü ellerinde Vestel modem varmış. İlk kuruluma gelen ekip elimizdekiler daha kötüsü dedi. Alıp denemekte fayda var dediğiniz gibi. Bir soru daha soracağım hocam size bilginiz varsa. ISS değiştirirsem boştaki pingim değişir mi? Veya bu routerlardan birisiyle ayar yaptığımda.

Modemi değistiginde optimum değerlere ulasacaksin. Normalde ISS ile değişeceğini sanmam çünkü altyapı belli.

Anladım teşekkür ederim görüşleriniz için.

Son bir tavsiye, PC'ye taktigimiz Ethernet kablosunu CAT8 kaliteli bir şey alabilirsin. Ben takıntılı biri olarak kullandığım ınternet ADSL olmasına rağmen en iyi deneyim için öyle yapmıştım. Çok büyük bir etkisi oldu mu bilmiyorum ama en azından kafam rahat 😄

Son bir tavsiye, PC'ye taktigimiz Ethernet kablosunu CAT8 kaliteli bir şey alabilirsin. Ben takıntılı biri olarak kullandığım ınternet ADSL olmasına rağmen en iyi deneyim için öyle yapmıştım. Çok büyük bir etkisi oldu mu bilmiyorum ama en azından kafam rahat 😄

Hocam günümüz teknolojisinde artık kablolu ve kablosuz çok fark etmiyor. Kablolu ve kablosuz da aynı değerleri alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı