Kemal Kılıçdaroğlu: "6 Nisan'dan önce erken seçim olursa kabulüm, sonrasına değilim" dedi

Hocalarım ben anlamadım erken seçim olursa üniversite öğrencileri nasıl oy kullanacak oy kaybı yaşanmıyor mu? Bilmediğim için soruyorum normalde haziranda oluyordu tüm öğrenciler evlerinde oluyorlardı.
İnternette bu yazıyor
"
Özellikle ikamet adreslerinden farklı şehirde olanların nasıl oy kullanacağı konusunda soru işaretleri bulunuyor.

Eğitim gören öğrenciler, bulunduğu şehirde oy kullanabilmek için yapacakları şey; öğrenciler şayet kiralık bir evde kalıyorlarsa, kira sözleşmesi veya elektrik, su, telefon gibi abonelik faturası ile ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapmak zorundalar. Okulu devam eden, tatilde olan kişiler oy kullanma seçeneklerini araştırıyor.

Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturduklarını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Askı süresi içinde adres değişikliğini yapmayan seçmenler kayıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar. Listeler askıdan indirilmeden önce yazlığınızın bağlı olduğu ilçe nüfus müdürlüğüne başvurarak yerleşim yeri adresinizi değiştirirseniz oyunuzu yazlık evinizin olduğu yerde kullanabilirsiniz."

Hocalarım ben anlamadım erken seçim olursa üniversite öğrencileri nasıl oy kullanacak oy kaybı yaşanmıyor mu? Bilmediğim için soruyorum normalde Haziran'da oluyordu tüm öğrenciler evlerinde oluyorlardı.

Devlet otobüs bileti vermişti İBB seçimlerinde öğrencilere. Seçimi kaybedince geri dönüş biletini karşılamadıgı söyleniyordu doğru mu bilmem.

Daha ortada aday yok neyin peşinde bu. Herkes RTE'yi tanıyor 6 Nisanda seçim olsa muhalefetin adayı kendini halka tanıtma, halkı ikna etme şansı bulabilecek mi?

Evet. Halk da, kim aday olacaksa bakar, tartar en mantıklı kararı verir zaten. Çok mantıklı.

Kılıçdaroğlu, yabancı medya ve internet medyasında yaptığı görüşmesinde erken seçim tarihine ilişkin olarak “6 Nisana kadar olursa erken seçime destek veririz sonrasında bir tarih erken seçim olmaz.” dedi. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Kılıçdaroğlu'ndan seçim için 6 Nisan vurgusu

İnsanlar her ne kadar şu anki yönetimden memnun olmasa da kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemeyen de pek çok insan var. Yani aday olursa seçilmeme ihtimali çok yüksek.
Umarım ülke de yaşanan problemlerin farkında olan kendini her anlamda geliştirmiş düzgün birisi aday olur da herkes gönül rahatlığıyla oy verebilir.
Hakkımızda hayırlısı olsun.
ʚ˖⁺‧₊˚♡˚₊‧⁺˖ɞ.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette bu yazıyor
"
Özellikle ikamet adreslerinden farklı şehirde olanların nasıl oy kullanacağı konusunda soru işaretleri bulunuyor.

Eğitim gören öğrenciler, bulunduğu şehirde oy kullanabilmek için yapacakları şey; öğrenciler şayet kiralık bir evde kalıyorlarsa, kira sözleşmesi veya elektrik, su, telefon gibi abonelik faturası ile ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapmak zorundalar. Okulu devam eden, tatilde olan kişiler oy kullanma seçeneklerini araştırıyor.

Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturduklarını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Askı süresi içinde adres değişikliğini yapmayan seçmenler kayıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar. Listeler askıdan indirilmeden önce yazlığınızın bağlı olduğu ilçe nüfus müdürlüğüne başvurarak yerleşim yeri adresinizi değiştirirseniz oyunuzu yazlık evinizin olduğu yerde kullanabilirsiniz."

Hocam bence oy elemek için erkene alıyorlar. Hiçbir öğrenci bununla uğraşmaz çok büyük oy kaybı olur. Yol param İzmir'e git gel 900 TL yapıyor. Memlekete oy kullanmaya da gidemem. Büyük oyun dönüyor. :)

İnsanlar her ne kadar şu anki yönetimden memnun olmasa da
Kılıçdaroğlunun aday olmasını istemeyen de pek çok insan var yani aday olursa seçilmeme
İhtimali çok yüksek
Umarım ülke de yaşanan problemlerin farkında olan kendini her anlamda geliştirmiş
Düzgün birisi aday olurda herkes gönül rahatlığıyla oy verebilir; W;
Hakkımız da hayırlısı olsun
ʚ˖⁺‧₊˚♡˚₊‧⁺˖ɞ.

Kılıçdaroğlu aday olursa Kürtlerden gelecek oy oranının da kazanmak için yeterli olacağını sanıyorsa yanılıyor Kemal Kılıçdaroğlu'nu istemeyip oy vermeyenler de olacak elbette.

Hocam bence oy elemek için erkene alıyorlar. Hiçbir öğrenci bununla uğraşmaz çok büyük oy kaybı olur. Yol param İzmir'e git gel 900 TL yapıyor. Memlekete oy kullanmaya da gidemem. Büyük oyun dönüyor. :)

Oy elemekle alakası yok. Sırf RTE tekrar aday olsun diye yapılıyor resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı