Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı direniş oluşturuldu

Gel onu o insanlara anlat, öyle bi dünya yok işte. Sevilmiyor bu adam, aday olursa seçimide kazanamiyacak o zaman en kötü akp değil chp olur, umarım yanılırım.
Hocam tam anlamadınız sanırım, ben dedim ki aday olmasını desteklemiyorum AMA aday olursa desteklememiz gerekiyor. Yani gidip Erdoğan'a mı vereceğiz Kılıçdaroğlu aday olacak diye.

6'lı masa parlamenter sisteme geçeceğini söylediği için kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı bile olsa bir şey olmaz.
Parlementer sisteme geçmeleri için meclis çoğunluğunu almaları lazım. Madem gerçekten dertleri bu, gündeme sürekli olarak adaylık konusunu getirmeyi bırakıp meclisi hedeflemeleri gerekmiyor mu? Çünkü meclisi alabileceklerini düşünmüyorum ben açıkçası. Kusura bakmayın ama her dakika birisinin adaylık açıklaması yaptığı ortamda cumhurbaşkanını önemsemiyorlar, nasıl olsa temsili diye bir savunma olamaz. O kadar önemliymiş ki maddi manevi tüm kaynaklarını bu adaylık için harcıyorlar.

Ülke için bu kadar önemli ve belkide ülkenin bundan sonraki tüm kaderini etkileyecek bir seçimde, kendinin en iyi aday adayı adayı bile olması gerektiğini kanıtlayacak kadar somut (veya somuta benzer) bir kanıt bile sunamayan bu insanın neden hala adaylık sevdası içinde olduğunu anla(ya)mıyorum.

Geri
Yukarı