Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk seçim posteri paylaşıldı

Gelme ne olursun.

B1m%C4%B1z-sizsiniz-derse-elbette-v0-53apeww7kv6a1.jpg
Yeniden anlam kazandı.

Gördüğüm, duyduğum ve okuduğum en başarısız muhalefet. Tayyip Bey'de gördüğüm en başarılı siyasetçi. Aksini iddia eden varsa bilgi birikimini paylaşması beni mutlu eder.

Ben siyaseti sevmeyen vatanı zedeleyen bir tiyatro olduğunu düşünen bir bireyim sizinle de siyasetin kökeninin paylaşmak istiyorum;
Osmanlıca üzerinden Türkçeye geçen siyaset sözcüğü Arapça seyis (at bakıcısı) kelimesi ile bağlantılıdır. Türk dilleri içerisinde yer alan ve -at- kökünden türemiş olan "atkarma" (siyaset, idare) ve "atkarmak" (siyaset yapmak, idare etmek, icra etmek, muvaffak olmak) sözcükleri de benzer anlamları karşılamaktadır.

Ben bu seçimde bir tarafsız olarak baktığımda her iki tarafın da akılsız olduğunu düşünüyorum. Ekonomiden yakınan ama mevcut iktidarın değişmesi adına korkuları olan, risk alamayan bir sağ seçmeni. Mevcut iktidarın değişmesini isteyen ancak kaybettiği seçimlerin listesi aşağıda olan.
  • 29 Mart 2009 yerel seçimleri
  • 12 Eylül 2010 anayasa referandumu
  • 12 Haziran genel seçimleri
  • 30 Mart 2014 yerel seçimleri
  • 10 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri
  • 7 Haziran 2015 genel seçimleri
  • 1 Kasım 2015 erken genel seçimleri
  • 16 Nisan anayasa referandumu
  • 24 Haziran 2018 genel seçimleri
  • 31 Mart 2019 yerel seçimleri
  • 14 ve 28 Mayıs 2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri (her ikisi olmak üzere)
Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen bir muhalefet seçmeni söz konusu. Yaptığı siyasi hamleler tartışılır ve kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir misal özerklik konuşması bu ülkenin kaldırabileceği bir konu değildir. Özelinde oturulup konuşulduğunda birçok vaadi ve söylemi belki haklı, mantıklı veyahut anlaşılabilir olabilecek olsa da burası bir şov meydanıdır ve kazanılması gereken bir mücadeledir.

Recep tayyip Erdoğan ise yapması gerekeni tam manasıyla yaparak bir zaferi daha hanesine yazdırmıştır. Zira çıkıp ne dese karşısında bir argüman bulabileceği, hatalarla dolu bir geçmişe sahip bir siyasetçi olmasına karşın, dün akşam çıkıp üstüne bastıra bastıra bay bay, bay Kemal gibi LGBT topluluğuna sallamak gibi makamına yakışmayan istihzaları yapabilme yetkinliğini kazanmıştır.

Kısaca kendi adıma yaptığım özetim şudur.
Bu ülkenin sağı da solu da yeterli seviyede eğitimli değildir. Bu ülkede elmas sıçsan işe yaramayacaktır.

Saygılarımla,

Üzgün vatandaş.

Bana aktroll diyen arkadaşlar şu an napıyor acaba?

Geri
Yukarı