Kemiğin yanlış kaynama ihtimali var mı?

Keahi

Decapat
Daha fazla  
Kolum tam 1 aydır alçıda. Ama yanlış mı kaynayacak acaba diye içim içimi yiyor kafayı yiyecek gibi oluyorum. Sürekli videolar izleyip araştırıyorum. Burada cevap için ortopedist aramıyorum tabii ki ama belki bu kadarını da bilen vardır diye soracağım bu kırığımın yanlış kaynama ihtimali var mı? Parmaklarımı ilk zamanlar hareket ettiremezdim şu an rahatlıkla oynatabiliyorum. Uzun bir süre diğer elimle havaya kaldırmadan desteklemeden kolumu kaldıramazdım şimdi rahatça kaldırıp indirebiliyorum ve gücü biraz da olsa yerine geldi.

IMG_20230713_141523.jpg

IMG_20230713_141506.jpg

Korkutmak istemem ama doğruları söyleyeceğim.

Kemiğin yanlış kaynaması;
  • Alçının darbe almasına,
  • Kolunu hareket ettirmene,
  • Attığın görsellerde nasıl gözüktüğüne
bağlı değil. Bunların etkisi 1 ise aşağıda yazdıklarımın etkisi 99'tur;
  • Stres,
  • Kasların kasılması (kontrol dışı),
  • Doktorun dikkatsizliği
Görsellerde bir sorun yok, düzenli olarak kontrole çağırıyorsa aksatmadan gitmeye devam et ve korkma. Stres ve kas kasılması kemiğin doğru kaynamasını engeller. Kas kasılması için yapabileceğin bir şey yok maalesef.

Ayrıca belirtmek isterim, eklemin kırılmamış. Bu kırıkta yanlış kaynama olma olasılığı 1000'de 1'den daha düşük.

Korkutmak istemem ama doğruları söyleyeceğim.

Kemiğin yanlış kaynaması;
  • Alçının darbe almasına,
  • Kolunu hareket ettirmene,
  • Attığın görsellerde nasıl gözüktüğüne.
Bağlı değil. Bunların etkisi 1 ise aşağıda yazdıklarımın etkisi 99'tur;
  • Stres,
  • Kasların kasılması (kontrol dışı),
  • Doktorun dikkatsizliği.
Görsellerde bir sorun yok, düzenli olarak kontrole çağırıyorsa aksatmadan gitmeye devam et ve korkma. Stres ve kas kasılması kemiğin doğru kaynamasını engeller. Kas kasılması için yapabileceğin bir şey yok maalesef.

Ayrıca belirtmek isterim, eklemin kırılmamış. Bu kırıkta yanlış kaynama olma olasılığı 1000'de 1'den daha düşük.

Hocam Allah razı olsun vallahi gerçekten rahatlattınız. Son bir haftadır yanlış kaynama ihtimalini düşündüğümden çok fazla stres yapıyorum son zamanlarda. Neredeyse saçım beyazlayacak. 😅

Benim kolun üst kemiği humerusum kırılmıştı. Pek hareket etmemen gerekiyor. Eğilip kalkarken ekstra dikkat et. Farklı açılarda, uçuk açılarda kolunu oynatma derim. Geçmiş olsun.

Kelle paça, yoğurt ve 1 deste maydonoz üzerine bir de 1 şişe beypazarı maden suyu iç iyi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı